Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“FİLİZ BAŞKAN EFES SELÇUK’U ANLATTI: DÜMENİN BAŞINDAYIZ

Efes Selçuk Belediye Başkanı

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Bir TV’de yayınlanan Kafe Siyaset programında Gazeteci Sercan Avcı’nın konuğu oldu. Efes Selçuk’un marka kent olma sürecinden gelecek beş yıla kadar birçok konuya değinen Filiz Başkan Efes Selçuk’ta gelecek beş yılın dayanıklı kent vizyonu çerçevesinde şekilleneceğini söyledi.

Efes Selçuk adı altında kentin markalaşması ve tanıtımı aşamasında çok yol kat ettiklerini belirten Filiz Başkan; “1980’lerde Selçuk Belediye Meclisi kararıyla geçen logoda Efes Selçuk Belediyesi yazıyor. Biz aslında sadece o logonun okumasını yaptık.  “Efes Selçuk” markasını oluşturmanın en iyi yolu Efes ile Selçuk’un bütünlüğünü sağlayabilecek etkinlik ve organizasyonlarla o kompozisyonu tamamlayabilmekti. Aslında gelen ziyaretçilerin sayısını arttırmak kadar kent ekonomisine geri dönebilmesini sağlamak gibi de bir amacımız vardı. Bugün geldiğimiz noktada sadece Efes Selçuk değil, İzmir değil tüm Türkiye “Efes Selçuk’u” içselleştirdi” dedi.

HALK İÇİN HALKLA BERABER

Görev süresi boyunca çalışmalarının gelişen şartlar doğrultusunda “5 Hedef 50 Proje” başlığının ötesinde yer aldığına dikkat çeken Filiz Başkan; “Aday adayıyken bir şeyleri yazıyorsunuz ve onları uygulamak istiyorsunuz.  Sonra hiç düşünmediğiniz başka bir durumla karşı karşıya kalıyorsunuz. Misal, Efeslim Kart Projemiz var. Benim projelerimin içerisinde böyle bir şey yoktu ama bir baktık ki bir şeye ihtiyaç var. O yüzden yapmış olduğumuz projelerin yanı sıra karşılaştığımız zorluklara karşı ne yaptığımız çok önemli.  Pandemi denen bir krizle karşılaştık. Dediğim noktada bir gün halkın ucuz ve güvenilir gıdaya ulaşabilmesi için pandemi döneminde pazar tezgâhı açıp da soğan satacağım hiç yoktu.  Aslında 5 yıl içerisinde biz halk için halk ile el ele bir kampanya yürüttük” diye konuştu.

İYİ Kİ BAŞKAN OLDUN FİLİZ

Sosyal belediyecilik başlığı altında öğrencilere verilen Ulaşım Desteği, Eğitimhane Projesi ve İlk Cep Harçlığı Projesi gibi projelerin geri dönüşlerine değinen Filiz Başkan; “İnsana dokunan projeler benim için ayrıca kıymetli. Biliyorsunuz ekonomik krizden en çok etkilenen eğitim almaya çalışan gençler oluyor. Bu anlamda hayata geçirdiğimiz projelerin geri dönüşlerini aldığımda; “İyi ki başkan oldun Filiz, iyi ki devam ediyorsun diyorum” dedi.