Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Filiz Gencan Akın Kimdir? Edirne Belediye Başkanı

Filiz Gencan Akın kimdir? Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan’ın hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

Filiz Gencan Akın kimdir?
60 / 100

Filiz Gencan Akın kimdir? Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan’ın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

Filiz Gencan Akın Kimdir?

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan, kişisel web sitesinde hayat hikayesini anlatmıştır. İşte kendi cümleleri ile Filiz Gencan’ın hayatı.

“İki çocuklu Edirneli bir ailenin büyük kızı olarak 1983 yılında Edirne ili, Merkez ilçesinde doğdum. Eşim İnanç Gönenç Akın Edirne’de mimarlık mesleğini icra etmektedir. İlkokul eğitimimi Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda, Ortaokul ve Lise eğitimimi Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Orta Öğretim ve Lise eğitim hayatım boyunca münazara ve spor kulüplerinde aktif olarak yer aldım.
2003 yılında hukuk fakültesine başladım. 2005 yılında 3 ay süre ile Berlin’de Almanca eğitimi aldım. Berlin’de eğitimimi tamamladıktan sonra Goethe-Institut Türkiye’de eğitimime devam ettim.

Üniversite hayatım boyunca mesleğim ile ilgili birçok eğitim ve sertifika programına dahil olup iyi bir derece ile 2007 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. 2007 yılında staj eğitimimi tamamladıktan sonra 2008 yılında Edirne’de avukatlık yapmaya başladım. 2017 yılından bu yana da avukatlığın yanı sıra arabulucu olarak görev yapmaya devam etmekteyim.
Mesleki hayatım boyunca Edirne merkez ve ilçelerinde bulunan birçok kurum, kooperatif ve özel şirketin vekilliğini üstlenmiş bulunmaktayım.
2011 yılında TBMM 24. Dönem Genel Seçimi’nde şehrimden milletvekili aday adayı oldum. 2011 yılından bu yana aktif olarak siyasetin içerisinde yer almaktayım.

2019 yılı yerel seçimlerinde 1. sıra Meclis Üyesi olarak listede yer aldım, Edirne Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildim.
Edirne Belediye Meclis Üyesi seçildikten sonra Edirne Katı Atık Yönetimi Birliği Üyesi, Edirne Belediyesi Meclis Başkan Vekili, Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyonu Başkanı olarak 5 yıl boyunca görev aldım.

Partimizin Edirne Balkan Masası sorumlusu olarak Balkanlar ile ilgili birçok çalışmayı bu süreçte yürütmüş bulunmaktayım.Meclis Üyeliği görevim devam ederken birçok Sivil Toplum Örgütü ile işbirliği yaparak geniş katılımlı toplantılar ve çalışmalar yürüttüm. Özellikle Kadın Hakları konusunda şehrimizde bulunan kadın örgütleri ile “şiddeti Frenliyoruz, Sınırları çiziyoruz”, “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” projelerini birlikte gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Atatürkçü Düşünce Derneği üyesiyim ve derneğimizin yapılan son seçiminde disiplin kurulu Üyesi olarak seçildim.
Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan bizler değişimin yerelden başlayacağına inanıyoruz. Yerel seçimler değişim umutlarımızı yeniden yeşertecek ve değişim hayallerimiz kaldığı yerden daha güçlü bir şekilde devam edecek. Bu değişimin bir parçası olmak için yola Çıkıyorum. Bu yolda gençlerin, kadınların sesi olacağım.

Hesap veren, şeffaf, adil, tutarlı ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile şehrimizi yönetmek en büyük amacım. Belediye meclisi, ihtisas komisyonları, kent konseyi, gönüllülük, sivil toplum örgütlerinin şehir ile ilgili karar verme süreçlerinde eşgüdümlü çalıştığı bir yönetim anlayışını benimsiyorum. Yerelde yaratacağımız demokratik, adil yönetim anlayışı sayesinde iktidar olacağımızı biliyorum. Şehrimizin ihtiyaçlarına etkili bir şekilde cevap verebilmek için çeşitliliği kucaklayan, çevreye saygılı,hizmet üretirken inovasyon ve teknolojiyi kullanan bir yönetim anlayışı ile yola çıktık. Yeniliğe ve öğrenmeye her zaman açık genç arkadaşlarım ile birlikte yürüyoruz, yürümeye de devam edeceğiz.”