Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Futbolcularımızın Alın Teri Çalındı.

CHP’li Tahtasız Çorum FK’yı

CHP’li Tahtasız Çorum FK’yı Meclis gündemine taşıdı: “Futbolcularımızın alın teri çalındı”
CHP Çorum Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Mehmet Tahtasız, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Play Off maçlarında Çorum FK’nın haklarının yendiğini vurguladı.
Tahtasız, Türkiye’de artık futbolun kendisinden çok hakem hatalarının ve sahada ter döken futbolcuların haklarının masada yenmesinin konuşulduğunu belirtti.
Çorum FK’nın uzun ve zorlu bir mücadelenin ardından Play Off’a kalarak tarihinde ilk kez Süper Lig’e yükselme şansı elde ettiğini, ancak Bodrumspor ile oynanan iki maçta hakem hataları nedeniyle bu şansın ellerinden alındığını ifade etti.

Tahtasız, iki maçta da verilmeyen penaltılar, rakibin attığı goldeki yanlış taç kararı ve ikinci maçta atılan golün iptali gibi kararların Türkiye’de gündem yarattığını ve Çorumluları derinden üzdüğünü dile getirdi. Taraftarların ve kendilerinin sahada oynanan oyunun masada kaybedilmesine tepki gösterdiğini söyledi.

İlk maçta yaşananların ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye liyakatlı hakemlerin atanması yönünde çağrıda bulunduğunu hatırlatan Tahtasız, “Bodrum Futbol Kulübüyle oynanan ilk maçtan sonra Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye bir çağrıda bulunduk ve ‘Çorum Futbol Kulübünün emeğini çalmayın, liyakatli hakem ataması yapın’ dedik; biz söyledik, biz işittik. TFF Başkanı ve yönetimi, Çorum’da, Türkiye ve dünyanın dört bir yanında yaşayan Çorumlular’ın ahını alıp, emeğini çalmışlardır,” dedi.