Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Halit Doğan Kimdir? Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı

Halit Doğan kimdir? Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’ın hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi.

Halit Doğan kimdir? Samsun
66 / 100

Halit Doğan kimdir? Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’ın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

Halit Doğan Kimdir?

1978 yılında Samsun Çarsamba Yenikışla Mahallesi’nde doğdu. İlköğretimini Çarşamba ilçesi Denizler Köyü İlkokulunda, orta-lise öğrenimini Çarşamba İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1996 yılında kazandığı Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu.
2002 yılından 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’ne kadar Çarşamba ilçesinde serbest avukatlık yapmaya devam etti. Çarşambaspor’da ve Türkiye Ragbi Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliğinde bulundu.
31 Mayıs 2014 tarihinde AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı olarak atandı. 5. ve 6. olağan kongrelerde yeniden başkan seçildi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart 2019 Mahalli ve İdari Seçimleri’nde Cumhur ittifakı AK Parti Çarşamba Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi ve Çarşamba Belediye Başkanı seçildi.
31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi ve seçimin kazananı oldu.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.