Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

HALK EKMEK BÜFELERİ YENİ SAHİPLERİNİ BULDU…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK EKMEK FABRİKASI, SÖZLEŞMESİ BİTEN 15 HALK EKMEK SATIŞ BÜFESİNİN YENİ SAHİPLERİNİ BELİRLEMEK İÇİN KURA ÇEKİLİŞİ DÜZENLEDİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde bulunan 430 ekmek satış büfesinden sözleşmesi sona eren, işletme kurallarına uymayan ya da çeşitli sebepler ile kapatılan 15 büfeyi kura çekilişi düzenleyerek, yeni sahiplerine teslim etti.

Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman’ın da yer aldığı kura çekiliş törenine katılanlar büyük heyecan yaşadılar.

EKMEK TEKNESİ BÜFELER

Ankara’nın farklı ilçelerinde yer alan Halk Ekmek büfesi için yapılan çekilişe Başkentliler yoğun ilgi gösterdi.

Halk Ekmek Gimat Fabrikası’nda düzenlenen çekiliş için 300 kişi başvururken, çekilişi salonda bulunan başvuru sahiplerinin çocukları yaptı. Kura çekilişinde kendilerine çıkan büfeleri teslim alan hak sahipleri duygularını şu sözlerle dile getirdiler:

-Tahire İnal:“Büfenin bana çıkmasına çok memnun oldum. Çünkü çalışmak istiyordum. Babam da 12 yıl halk ekmek büfesi işletti. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

-Yunus Geçkel:“İşsizdim bana nasip olmasına çok sevindim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

ÇEKİLİŞLER DEVAM EDECEK

Hak sahiplerinin mutluluğuna ortak olan Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman da, büfelerin dağıtımı konusunda şu bilgileri verdi:

“Halk Ekmek Fabrikası olarak boşta kalan büfelerimizi göreve geldiğimiz günden itibaren kura çekilişi ile verme yöntemini belirledik. Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla bu uygulamayı seçtik ve devam ettiriyoruz. Daha önce çekilişleri küçük bir salonda yaparken büfe çekilişlerine gösterilen ilginin artması ile konferans salonumuzda yapmaya başladık. Vatandaşların memnun olduğu bu uygulamada başvuranların gözleri önünde kendi isimlerini kendileri yazarak fanusa atıyorlar ve başvuranların arasında bulunan çocuklara çektiriyoruz. Son derece şeffaf ve adaletli bir sistem olduğunu düşünüyoruz.Çalışmalarımızı bu yönde devam ettirmekte de kararlıyız.”