Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Her dans kansere karşı bir zafer

Kanser hastalarına danslı mücadele. Etlik Şehir Hastanesinde hastalar, Sanat Kulübü Başkanı Türker Demir hocanın gözetiminde dans ediyor.

Kanser hastalarına danslı mücadele.

1000 Gönüllü’den Biri Sen Ol Derneği, “Müzik ruhun hareket bedenin umut insanın sevgi tüm cihanın şifasıdır.” dedi 4 Şubat Dünya kanser gününde Etlik Şehir Hastanesi Onkoloji hastanesinde daha sonra ki günlerde de devamı sağlanacak bir eylemi harekete geçirdi.

İyileşen onkoloji hastalarıyla beraber  hastane girişinde dans etti. Dernek başkanı Çiğdem Kuzucu, hastane koridorları alkış sesi ve müzik sesi ile doldu. Hastaneye gelen hasta, hasta yakınları, hastane çalışanları müziğe ve dansa eşlik etti.

87957B9C 6263 4376 90FE 0F75B041FA0D

Bu oyunumuzu sadece Etlik şehir hastanesinde değil diğer hastanelere hatta şehir dışındaki hastanelere kamu kuruluşlarına üniversitelerde de  gösterilmesini amaçlıyoruz . Biz iyileştik  sizde iyileşebilirsiniz. Kanser artı ölüm değil harekete geçerek bu hastalığı yenebilirsiniz dedi. Kuzucu 3 yıldır düzenli olarak Ankara Sanat Kulübü Başkanı Türker Demir hocanın gözetiminde dans ediyoruz. İyileşen hastalarımız her kontrol zamanı acaba nasıl çıkacak sonuçlar diye düşünmeyi bıraktılar onlara en iyi gelen şeyi yapıyorlar dans ediyorlar.

İçlerindeki duyguyu harekete geçiriyorlar. Harekete geçmek hiçbir şey yapmamaktan iyidir dedi. Dansçılardan  lösemi hastası Özlem Deniz, “sloğanlarımızdan biri dünyada en cesur insanlar kemoterapi ile dans  edenlerdir. Durma adım at sahne ve alkış seni bekliyordu kemoterapi alırken çok zorlandık adım atacak halimiz yemek yemediğimiz günler oldu fakat bunların geçeceğine inandık doktorumuza güvendik iki kez nakil oldum umudumu hiç kaybetmedim  şimdi tedavi olan hastalara ben iyileştim sizde iyileşeceksiniz dansın halkasına sizden katılacaksınız diyorum. Beni gören hastalar çok mutlu oluyor  onlara umut ışığı olmak benide mutlu ediyor. İyi ki bin gönüllüden biri de sen ol  derneğinin içinde bu danstayım..”dedi.