Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hizbullah, İsrail askerlerinin üzerine bomba yağdırdı

Hizbullah Hareketi, Hamas’ın Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri’ye yönelik suikastın bir tepkisi olarak İsrail ordusuna ait sınırdaki bir askeri üsse 60’dan fazla roket attığını açıkladı.

Hizbullah Hareketi, Hamas'ın Siyasi

İsrail’in Hamas yöneticisi Salih el-Aruri’ye karşı Lübnan’da gerçekleştirdiği saldırı, iki ülke arasındaki gerilimi artırdı. Hizbullah, İsrail ordusuna ait askeri üsse yapılan bu saldırının ardından Meron hava kontrol üssünü 62 farklı türden füze ile hedef aldıklarını açıkladı.

Bölgede Sirenler Çaldı

Saldırının ardından, “roketleri fırlatan grubun” İsrail ordusu tarafından hedef alındığı belirtildi. İsrail’in kuzey bölgesine yeni saldırılar düzenlendi ve sirenlerin çaldığı bildirildi, ancak daha fazla ayrıntı verilmedi.

Hizbullah ise Aruri suikastına karşılık, İsrail ordusuna ait sınırdaki bir askeri üsse 62 roketle saldırı yaptığını duyurdu. Duyuruda, “Büyük lider Şeyh Salih el-Aruri’ye suikast suçuna ilk tepki olarak ‘İslami direniş’ (Hizbullah), 62 farklı türden füzeyle Meron hava kontrol üssünü hedef aldı” ifadelerine yer verildi.