Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İbrahim Çenet Kimdir? Hayatı, Biyografisi

İbrahim Çenet kimdir? Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet’in hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi.

İbrahim Çenet kimdir? Osmaniye
64 / 100

İbrahim Çenet kimdir? Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet’in hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

İbrahim Çenet Kimdir?

1975 yılında Osmaniye’de dünyaya gelen İbrahim Çenet, ilk, Orta ve Lise öğrenimini Osmaniye’de tamamlamasının ardından 1996’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne başladı. 2000 yılında mezun olan Çenet, aynı yıl içerisinde Ekim ayında, İçişleri Bakanlığı tarafından 88. Dönem Adana Kaymakamı Adayı olarak atandı.

Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayan İbrahim Çenet daha sonra; 2004-2005 yıllarında Eskişehir Günyüzü Kaymakamlığı, 2005-2007 yılları arasında Malatya Kuluncak Kaymakamlığı, 2007-2012 yılları arasında Çanakkale Bozcaada Kaymakamlığı, 2012-2013 yılları arasında Şanlıurfa Ceylanpınar Kaymakamlığı, 2014-2016 yılları arasında Hakkari Yüksekova Kaymakamlığı, 2016-2018 yılları arasında Ankara Çubuk Kaymakamlığı, 2019-2021 yılları arasında Kastamonu Taşköprü Kaymakamı olarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevlerini üstlendi.

Çanakkale-Bozcaada Kaymakamlığı sırasında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde “Avrupa Birliği Fonlarından Yerel Düzeyli Projelerde İstifade Alanları” konulu Tezli Uluslararası İlişkiler Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Çanakkale/ Bozcaada Kaymakamlığı zamanlarında ise üç yıl süreyle Çanakkale Boğazı’nda muhtelif hatlarda Yolcu Taşımacılığı işini yapan GESTAŞ Denizcilik İşletmesi’nde “Denetim Kurulu Başkanlığı”nda görev aldı.

İngiltere / Essex Üniversitesi Hukuk Fakültesinde; Uluslararası Ticaret Hukuku’nda” Hükümet Organları ve Yabancı Yatırımcılar Arasında Doğan Yatırım İhtilaflarının Tahkim Yöntemi ile Çözüme Kavuşturulması” konusunda İngilizce yüksek lisans eğitimini yaptı. 2016 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından Japonya’ya bir ay süreyle gönderildi ve “Kırsal Kalkınma Modelleri” üzerinde incelemelerde bulunup örnek projeleri yerinde gözlemledi.

2021 Eylül ayında Toroslar Kaymakamı olarak göreve başlayan İbrahim Çenet 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçiminde (Cumhur İttifakı) MHP’den Osmaniye Belediye Başkan Adayı oldu ve seçildi. Halen görevine devam eden İbrahim Çenet evli ve iki çocuk babasıdır.