Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İdris Nebi Hatipoğlu Kimdir? AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim?

İdris Nebi Hatipoğlu kimdir? Hayatı, hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

İdris Nebi Hatipoğlu kimdir?
69 / 100

İdris Nebi Hatipoğlu kimdir? AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Nebi Hatipoğlu’nun hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

İdris Nebi Hatipoğlu Kimdir?

İdris Nebi Hatipoğlu iş insanı ve siyasetçidir.
17 Şubat 1975 doğumludur.
1951’de Bulgaristan’dan Eskişehir’e yerleşen Hatipoğlu ailesine mensuptur. Evli ve 2009 2013 2015 doğumlu 3 çocuğu vardır.

İlk orta ve lise eğitimimi Eskişehir’de tamamladı. 1992 yılında Bilkent Üniversitesi’nde muhasebe bölümüne girdi. 1997 de Bilkent Üniversitesi’nden mezun oldu. Eskişehir’e döndü ve aile şirketi olan Hatipoğlu Cam Sanayi’de çalışmaya başladı. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi’nde işletme fakültesini bitirdi. Aile şirketinde çalıştığı sürece bir çok şirket ve fabrika kurdu. Sonrasında tüm şirketler, Europen çatısı altında birleştirip 2 bin kişinin çalıştığı halka açık bir sanayi şirketine dönüştü.
2004-2010 arası Eskişehirspor’da yönetici, başkan yardımcısı ve başkan olarak görev yaptı. Eskişehirspor’u 20 yıl aradan sonra Süper Lige çıkardı.

Siyasi kariyeri

2023 genel seçimlerinde İyi Parti’nin 1. sırada Eskişehir milletvekili adayı oldu. 28. dönem TBMM’ye milletvekili olarak girdi; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda görev aldı. İYİ Parti’den 2 Kasım 2023 tarihinde istifa etti. 7 Kasım 2023 tarihinde AK Parti’ye katıldı. 31 Nart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti’de Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçime girdi.