Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İftardan sonra şişkinlik nasıl geçer?

5 / 100 İftar
5 / 100

İftar sonrası eğer mümkünse kısa bir yürüyüş yapmak midede fazla yemek sonrası oluşan şişkinliğe iyi gelirdi ancak malum içinde bulunduğumuz pandemi döneminde bu durum pek mümkün olmayabiliyor. Kısıtlamalar olduğundan dışarı çıkılamadığından evde egzersiz
yaparak da bu şişkinliği engelleyebilirsiniz.

İftardan sonra bitki çayı içmek de mide şişkinliğine iyi gelir. Özellikle yeşil çay ve papatya çayı içerseniz midenizin rahatladığını hissedebilirsiniz.

İftardan sonra herkesin bildiği ve sıkça tükettiği bir diğer mide şişkinliğine iyi gelen çözüm ise şüphesiz maden suyudur. Maden suyu içildiğinde de midedeki gaz oranı azalarak şişkinliği azaltır.

İftar sonrası naneli sakız çiğneyerek de midenin şişkinliğini engelleyebilirsiniz. Özellikle naneli olmasının sebebi nanenin mide asidinin yükselmesini önlemesidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken reflü hastalığınız varsa nane şekerinden kaçınmanız gerekir. 

İftardan sonra kakule çiğneyerek de mide şişkinliğinin geçmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca sindirim problemlerine yol açmamak için yemeklerin çok sıcak veya çok soğuk olmamasına da ekstra özen göstermelisiniz.