Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İki Kentte Denize Girmek Yasaklandı

Düzce’nin Akçakoca ilçesi ile Sakarya’nın Karadeniz kıyısında bulunan Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerinde olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle denize girmek yasaklandı.

Düzce'nin Akçakoca ilçesi ile

Akçakoca’da Denize Giriş Yasaklandı

Düzce’nin turizm merkezi Akçakoca’da, kötü hava şartları deniz keyfini engelledi. Akçakoca Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, bölgede elverişsiz hava koşullarının etkili olduğu belirtilerek, vatandaşların can güvenliği için bugün ilçedeki tüm plaj ve sahillerde denize girmenin tehlikeli ve yasak olduğu duyuruldu. Açıklamada, “Vatandaşlarımızın denize girmemelerini önemle rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

Sakarya’da İki Gün Yasak

Sakarya’nın Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerinde de benzer bir durum yaşanıyor. İlçe kaymakamlıkları tarafından yapılan açıklamalarda, olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle bugün ve yarın denize girmenin yasaklandığı bildirildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran Grup Amirliği ekipleri, vatandaşları denize girmenin yasak olduğu konusunda uyardı ve güvenlik önlemlerini artırdı.

Yetkililerden Uyarılar

Yetkililer, vatandaşları kötü hava koşulları devam ettiği sürece denize girmemeleri konusunda uyardı. Can güvenliği açısından alınan bu önlemlere uymanın önemli olduğu vurgulandı. Bölgedeki cankurtaran ekipleri ve güvenlik birimleri, sahillerde devriye gezerek yasağa uymayanları bilgilendirmeye devam ediyor.

Bu süreçte vatandaşların güvenliğine öncelik verilmesi ve kurallara uyulması gerektiği hatırlatıldı.