Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İMAMOĞLU: İSTANBUL, GÜCÜN VE PARANIN AKIŞ YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRMEYİ BAŞARDI

ÇELİK: İSTANBUL’DA 31 BİN

ÇELİK: İSTANBUL’DA 31 BİN SANDIĞI, 100 BİN KİŞİYLE KORUYACAĞIZ16 MİLYONUN GÜÇLÜ İRADESİ İŞ BAŞINA GELİNCE,PARANIN O DOLAMBAÇLI YOLUNA SON VERDİK .İBB’DE PARANIN YOLU MİLLETTEN GELİYOR, DOĞRUDAN MİLLETE GİDİYOR

İSTANBUL__CHP, İstanbul’un 39 ilçesinde seçime girecek belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Gürkan GENÇ

9c2ec7cf caf6 4ec8 bca0 4601c077fbbf scaled

Demokrasi şöleni havasında geçen aday tanıtım toplantısında, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuştu.İstanbul’da çok hassas bir aday belirleme süreci gerçekleştirdiklerini belirten Çelik, “Biliyoruz ki rakiplerimiz, yerel siyaset konuşmak yerine, topluma nasıl hizmet edeceklerini konuşmak yerine, yine toplumu kutuplaştırarak sonuç alma yoluna gitmek isteyecekler.

d930c515 3ccd 43a1 a1d2 1db9953732ef scaled

Montaj videolarla, sahte broşürlerle toplumu yine kutuplaştırmaya çalışacaklar. Ancak biz, nezaketten asla taviz vermeyeceğiz. Doğru yoldan asla ayrılmayacağız. Ve sizlerle birlikte, 31 Mart’ta İstanbul’u yeniden kazanacağız. İstanbul’un 39 ilçesinde güçlü bir iddia koyacağız. İstanbul’un 39 ilçesinde çok önemli başarılar elde edeceğiz. Çok çalışacağız. İstanbul’da 31 bin sandığı, 100 bin kişiyle koruyacağız” dedi.2019’dan bu yana İstanbul’da hayata geçirdikleri icraatçı ve halkçı belediyeciliği hep birlikte daha üst seviyeye taşıyacaklarını vurgulayan İmamoğlu da “Bir kişinin kazandığı değil, 16 milyon insanın kazandığı dönemi başlattık. İstanbul, gücün ve paranın akış yönünü değiştirmeyi başardı. Bütün o yatırımları ve hizmetleri, onun için yapabiliyoruz. Gücün ve paranın akış yönünü değiştirdiğimiz için bizimle o kadar uğraşıyorlar. Onun için sıkıntıları var. Onun için gözleri dönmüş bir biçimde, bu seçimin için her şeyi yapıyorlar, yapacaklar. Bizden önce İstanbul’da güç, bir avuç insanın elindeydi. Onlar bu gücü sonuna kadar istismar ettiler. Her ay, onlarca parsel bazında imar artışları, Meclis’in koridorlarında geziyordu. Beş senede bu kardeşiniz, bu yoldaşınız, tek bir parsel bazında imarı, o Meclis salonuna sokmadı, sokturmadı. Talanı bu şehirden uzak tuttu” diye konuştu.“İstanbul’a ihanet ettiklerini itiraf edenlere karşı biz, İstanbul’un muhafızı olmaya devam edeceğiz” diyen İmamoğlu, “Bu şehrin her sokağını, her meydanını biz koruyacağız. Şimdi artık güç, 16 milyon İstanbul’un elinde. Bugün bir avuç insan değil, 16 milyon İstanbullunun çıkarları kollanıyor. Eskiden milletin parası, doğrudan milletin ihtiyaçları için kullanılmazdı. Ne yazık ki, o bir avuç insan bundan mutluydu. Arta kalan millet için kullanılıyordu. Şimdi ise, 16 milyonun güçlü iradesi iş başına gelince, paranın o dolambaçlı yoluna son verdik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde paranın yolu artık belli. Dümdüz, dosdoğru bir çizgi halinde milletten geliyor, doğrudan millete gidiyor. Milletin parası, millet için harcanıyor” ifadelerini kullandı.