Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İNSANLIK ÖLMÜŞ

İnsanlık ölmüş duygusuna kapıldı vicdan sahibi insanlar. ABD’nin İsrail zulmüne hamiliği karşısında haykırışlar sürüyor ama hâlâ emperyalist ABD inadını sürdürüyor. İnsanlık ölmüş dedirtiyor.

İnsanlık ölmüş duygusuna kapıldı

Ünyeli iş insanı eski arkadaşım Yaşar Sezgül, yazını okudum da aradım, barış kültürü öneriyorsun ama bence insanlık ölmüş diye de yazman gerekir dedi. İsrail’in Gazze’de çoluk çocuk demeden insan katline hami ABD’ye dur diyemiyor ya insanlık, ölmüş ne acı, diyor.

Kendi vicdanlı akademisyenlerini bile İsrail canavarlığı karşısında suskun kalmadılar diye ters kelepçeyle tutuklayan ABD’nin bu zulüm fütursuzluğuna tepki kıyameti kopmadı ülke ülke tüm dünyada ya gerçekten insanlık ölmüş!

İslamdan veya başka bir dinden söz etmiyorum, insanlık ölmüş; bitmiş!

Bu soykırım karşısında nasıl oluyor da dünyadaki milyarlarca insan huzur içinde sokaklarda gezebiliyor; yiyip içebiliyor? Hayretler içindeyim.

Gücüm üstünde güç yok diyen ABD, ortaçağ kara zihniyetinin de gerisine düştü, lanetler üstüne diye yeri göğü inletmeliydi milyarlar, tek başına bırakmalıydı onu, tecrit etmeliydi.

Ne zaman uyanıp irkilecek Allah’ım yarattığın kulların! Benim verdiğim canı alamazsın, bunu isyanın, asiliğin sayarım hissiyle iç titremesine kapılacak da zalimin zulmünü dur diyecek bir dayanışma gücü oluşturacak. Milyarlar, ben de günün birinde böyle fütursuz bir katliam altında inim inim inleyebilirim, Gaznelilerden farkım yok ki insan olarak diye kendi aczinin de bilincine varıp onların durumuna düşersem ne yaparım diyebilecek ruha erişecek?

En büyük benim duygusuna kapılan insanlara liderlik nasip etme Allah’ım! Öyle ki Hiçbir milletin yönetimine gelemesinler.

Çiçekler bile senin buyruğunla karşılık beklemeden koku yayıyor, ağaçlar meyve veriyor, hayvan süt veriyor. Acıkmadıkça hiçbir hayvan kendinden güçsüz olana kıymıyor, toprak da her canı beslemekle görevli. Niye insan insanı yok ediyor?

Yarattıklarının en asili insan mı gerçekten? Öyleyse dili, dini, ırkı, cinsiyeti, gücü…ne olursa olsun insan da niye diğer yarattıkların gibi bile bile öldürmeyeceksin buyruğuna uymuyor? İdrak yetileri mi kayboldu noldu Allah’ım?

600 yıl dünyaya adalet dağıtmış ulu çınarımızın gür dalları budandı da İslam aleminin birbirine sahip çıkma ruhu kayboldu gitti? Hikmetinden sual olunmaz! Yoksa bu katliam da senin zor bir imtihanın da kullarının başarızlığı, beceriksizliği ve bu kadarı da olamaz diyemeyecek kadar aczi mi ortaya çıkıyor? Anlamak için düşüne düşüne eriyor, tükeniyor aklım, kalmadı fikrim!

Kopsun artık kıyametin, mahşere varalım da huzurunda hesap versin tüm insanlık, böyle ölü gibi yaşamasın artık, yazık! Kabul buyur bu duamı, geleyim yüce huzuruna dayanamaz oldum Allah’ım!

Madem insanlık ölmüş de buyruğuna bu isyan karşısında donakalmış ne işi var ki dünyada? Al buradan milyarları hesaba çek Allah’ım! Senden büyük yok!