Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İş Dünyasında Kolaylık: Microsoft, Team Copilot’u Tanıttı!

Microsoft’un yeni Copilot özelliği, yapay zeka yeteneklerini daha da ileriye taşıyarak kullanıcıların iş yükünü hafifletmeyi amaçlıyor. Bu özellik, not tutma, özet çıkarma, ajanda yönetimi ve görev atama gibi zaman alıcı işleri üstleniyor. İşte Microsoft’un tanıttığı Team Copilot ile ilgili detaylar…

Microsoft'un yeni Copilot özelliği,

Bu yılki BUILD etkinliğinde Microsoft, yapay zeka destekli dizüstü bilgisayarların öne çıktığına odaklanmış olsa da kurumsal dünyada da dikkate değer gelişmeler yaşanıyor. Şirketin Team Copilot uygulaması, personelin yükünü hafifletmeyi hedefliyor.

Microsoft Team Copilot, Teams üzerine odaklanmış yapay zeka destekli bir araçtır ve adından da anlaşılacağı gibi takımlar, organizasyonlar ve departman kullanıcıları için tasarlanmıştır. Bu araç, bir kişisel asistanın ötesine geçerek toplantı ajandasını yönetme, ilgili kişilere bilgi iletişimi sağlama, toplantı notları alıp düzenleme gibi işlevleri yerine getirebilir.

Ayrıca, moderatör gibi davranarak geç katılanların önemli bilgileri özetler ve soruları yanıtlar. Son olarak, Planlayıcı üzerinde görev atama, bitiş tarihlerini takip etme ve üyeleri bilgilendirme gibi işlevleri de gerçekleştirebilir. Microsoft 365 abonelerinin, ilerleyen haftalarda Team Copilot özelliğini test etmeye başlayacaklarını da belirtelim.

Bu yenilikçi araç, kullanıcıların günlük işlerini daha verimli yönetmelerine yardımcı olurken, odaklanmaları gereken konulara daha fazla zaman ayırmalarını sağlıyor. Microsoft’un bu hamlesi, iş dünyasında büyük bir heyecan yaratıyor ve dijital asistanların geleceği için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.