Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İSMET AKTAŞ: “UNUTULMASIN”

Gazeteci İsmet Aktaş, Seçilmişlere seslendi.

Gazeteci İsmet Aktaş,

İSMET AKTAŞ: “UNUTULMASIN”

Unutulmasın…

31 Mart 2024 pazar günü yapılan yerel seçimlerde Samsun Merkez ve ilçelerinde seçilen Belediye Başkanlarını tebrik ediyoruz. 

Hedef, amaç, gaye “BÜTÜN SAMSUN” ise mesele yok, ortak paydamızın SAMSUN olacağından şüphemizde yok.

31 Mart 2024 Yerel seçimlerinden önce Belediye Başkan adaylarının seçildikten sonraki süreç için, seçmenlere vermiş olduğu vaatlerin sıkı takipçisi olacağımızı belirmek isteriz.

Bazı siyasi partilerin Samsun Merkez ve  ilçelerinde yanlış aday göstermeleri hüsranla sonuçlandı. Özellikle “Benim adayım.” dayatması da netice getirmedi; getirmeyecekti de. Dayatma ile ön yargılı davranarak, ben ben ben diyerek, masalara vurarak haykıranlara genel merkezleri ve teşkilatları  muhakkak hesabını soracaktır, sorması da gerekmez mi?

Sizin aday belirleme stratejinizin hiç geçerliliği olmadığını Samsun kamuoyu yakından izledi, gördü ve sizi yok saydı YOK. Çünkü yerel seçimler de aday adayı takvimi belirlemesi başladığından ve sonradan aday açıklanana kadar sizin başından  beri tutumunuz  hiç değişmedi; hep “ben ben” ve  “benim adayım olacak” diye tutturdunuz. Siz ve adayınız mı çok önemliydi, partiniz mi, anlaşılır gibi değil; yazık oldu. 

Hala hiç bir şey olmamış gibi SAMSUN siyaset sahnesinde boy göstermeniz bile boş tencere boş tava misali… Kendinizi avutuyorsunuz. Siyaset erdemli insanların ve onurlu tavırlar gösterenlerin bir duruş sergilediği arenadır. Maalesef bu insancıl durumu idrak edemiyorsunuz veya etmek istemiyorsunuz. Mağlubiyet karşısında bile söyleyeceğiniz bahanelerin arkasına sığınarak siyaset yapmaya devam ediyorsunuz, bir duruş bile gösteremiyorsunuz. Yazık, çok yazık… Futbol deyimi ile bu hafta maçı kaybettik önümüzdeki maçlara bakalım deyimi bile çok ucuz ve yavan kalıyor. Kamuoyunun merak ettiği, artık eski popülist anlayışlar siyaset sahnesinde prim yapmıyor, bunu göremiyor musunuz veya görmek mi istemiyorsunuz?

Sayın Belediye Başkanları seçildiler, mazbatalarını aldılar, hayırlı olsun ve hemen akabinde Ramazan bayramı geldi ve biraz olsun soluklandılar. Ama unutulmamalı ki yarınlarda kendilerini Belediye Başkanı yapan kamuoyuna daha kaliteli hizmet etmek için çok çalışmalı ve hizmet üretmelilerdir.

Netice itibarı ile,

Vatandaşı sadece seçim zamanlarında hatırlayanlar değil, devamlı olarak sahada olan, çalışan, kalplerine girmeyi başaran, kucaklayan, aranıldığında geri dönüş yapabilen, havalara girmeyen, kendisini ulaşılmaz zannedenler zaten kaybetmeye mahkumdu. Samsun’da parti ayırmaksızın gönüllere dokunan, ben değil biz ilkesi ile hareket edenler  başarılı olmuşlardır; bu da gayet doğal ve olması gerekendi.

Bu vesile ile Ramazan Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim.

Kalın sağlıcakla

İsmet AKTAŞ