Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İstanbul Seçim Sonuçları Açıklandı Mı?

İstanbul seçim sonuçları açıklandı mı? İstanbul 2024 seçim sonuçları. Sonuçlar ne zaman açıklanmaya başlayacak?

İstanbul seçim sonuçları açıklandı
72 / 100

İstanbul seçim sonuçları açıklandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanmaya başlayacak? İstanbul 31 Mart 2024 seçim sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? İlk seçim sonuçları belli oldu mu? İstanbul seçimi kim kazandı? İstanbul’u kim kazandı? İstanbul’da kim önde? Murat Kurum mu? Ekrem İmamoğlu mu? Tüm bu soruların cevapları sandıkların kapanması ile birlikte vatandaşlar tarafından arama motorlarında yoğun bir şekilde aranmaya başladı.

Yerel seçimlerde oylar vatandaşlar tarafından kullanıldı. İstanbul seçim sonuçları en çok merak edilen illerin kuşkusuz başında geliyor. Kıyasıya bir rekabetin beklendiği İstanbul’da seçimi kim kazanacağı büyük merak konusu olmuş durumda.

Şu anda seçim sonuçları seçim yasakları bulunduğu için açıklanmıyor. Oy sayımları devam ediyor. Hangi adayın yüzde kaç oy aldığı henüz belli değil. Sayımın sabaha kadar sürmesi bekleniyor. Kesin seçim sonuçları YSK tarafından açıklanıyor. Onun öncesinde siyasi partiler ve haber ajansları, haber siteleri ve televizyon kanalları gibi yayın organları tarafından seçim sonuçları duyuruluyor. Saat 21:00 itibarı ile YSK seçim yasaklarını genelde kaldırıyor. Bu saatten daha erken bu yasağın kalktığı da önceki seçimlerden biliniyor. Yasaklar kalktığı andan itibaren yazımızı güncelleyeceğiz.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için İstanbul’da 11 milyon 314 bin 516 kişi sandık başına gitti. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı olabilmek için Cumhur İttifakı’nın adayı Murat Kurum, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti’nin adayı Buğra Kavuncu, Yeniden Refah Partisinin adayı Mehmet Altınöz, Saadet Partisinin adayı Birol Aydın ve DEM Parti’nin adayı Meral Danış Beştaş’ın da aralarında bulunduğu partili 22 aday ile 27 bağımsız aday yarışıyor.

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ