Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara   

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara 

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, “Minik Minik Ellerim, Susuz Büyümez Düşlerim” adlı projesi İstanbul Su Kongresi ve Fuarı’nda(İSTSU) ödül aldı. Suyun öneminin tiyatro gösterileriyle miniklere anlatıldığı proje, sosyal sorumluluk uygulamaları kapsamında İSTSU Özel Ödülüne layık görüldü.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen sürdürülebilirlik ve ekonomik kalkınma odaklı İstanbul Su Kongresi ve Fuarı’na (İSTSU) katıldı. 22 ülkeden ve Türkiye’nin 32 şehrinden katılımcı ile binlerce ziyaretçinin iştirak ettiği kongrede “Su Yönetimi ve Arıtma Teknolojileri, Atık Su Arıtma ve Yeniden Kullanım, Kazısız Teknolojiler ve Altyapı Rehabilitasyon, Çamur Yönetimi, Su Endüstrisi ve Endüstri 4.0” olmak üzere 5 ana konu başlığı ele alındı. Kongrede ayrıca su yönetimine dair;erişilebilirlik, hizmet kalitesi, verimlilik ve ekonomik projeler ile su kullanımının bilinçli ve tasarruflu şekilde yapılmasını teşvik eden sosyal uygulamalar da değerlendirildi.

 

İSTSU Özel Ödülü

 

Değerlendirme sonunda Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün “Minik Minik Ellerim, Susuz Büyümez Düşlerim” adlı projesi sosyal sorumluluk uygulamaları kapsamında İSTSU Özel Ödülünü aldı. Ödül, Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. MahmudGüngör’e İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı tarafından verildi.

 

“Minik Minik Ellerim, Susuz Büyümez Düşlerim” 

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği Minik MinikEllerim, Susuz Büyümez Düşlerim projesinin amacı çocukların küçük yaşlardan itibaren su kullanım bilincini kazanmasını hedefliyor. Anaokulu ve ilkokullarda su duyarlılığı ve tasarrufu hakkında bilgilendirme yapan Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün gönüllü personeli suyun önemini kendi yazdığı tiyatro ve müzikal gösterileriile anlatıyor. 22 Mart 2016 Dünya Su Günü’nde başlatılan proje ile bugüne kadar 120 okulda 175 etkinlik yapılırken, toplamda 10 bin öğrenciye ulaşıldı.