Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay Kimdir?

Cemil Tugay kimdir? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi.

Cemil Tugay kimdir? İzmir
69 / 100

Cemil Tugay kimdir? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

31 Mart 2024 seçimlerinde CHP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Cemil Tugay’ın hayatı merak konusu oldu. Dr. Cemil Tugay’ın kim olduğu sorgusu arama motorlarında aratılmaya başladı. Peki Cemil Tugay kimdir? Bu sorunun cevabını Cemil Tugay, kişisel web sitesinden ayrıntılı bir şekilde yanıtlamıştır. İşte kendi sözleri ile Cemil Tugay’ın hayatı.

Cemil Tugay Kimdir?

Öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin 4 çocuğunun en büyüğü olarak, 1967 yılında babam zorunlu hizmetindeyken Van’da doğdum. 1983’de İzmir İnönü Lisesini, 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdim. 4 yıl Çorum’da ve Tire’de pratisyen hekim olarak görev yaptıktan sonra 1993-2000 yılları arasında plastik cerrahi uzmanlık eğitimi alarak uzman doktor oldum.

1997’de ABD Cleveland Clinic’te 1 yıl süreyle araştırmacı hekim olarak çalıştım. 2019 yılına kadar Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı olarak çeşitli devlet hastaneleri, özel hastane ve muayenehane Hekimi olarak mesleğimi devam ettirdim. Meslek yaşantım boyunca Tabip Odasında ve Türk Tabipler Birliğinde görevlerim oldu.

2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye oldum. 2019 yılına kadar 2 dönem Karşıyaka İlçe Başkan Yardımcılığı dahil olmak üzere farklı çalışmalarla partide görevler yaptım. 2019 yılında Karşıyaka halkının %70.85 oy teveccühü ile Karşıyaka Belediye Başkanı oldum ve o tarihten beri Karşıyaka’ya hizmet etme onurunu yaşıyorum.2024 seçimleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına Adaylık için başvuruda bulundum.

Ben, şehrimize hizmet etmek, sorunlarına çözüm bulmak ve İzmir’i daha da güzelleştirmek için buradayım. Geleceğimizi birlikte şekillendirelim ve İzmir’i daha yaşanabilir bir şehir haline getirelim.