Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

iZMİR’DE SİYASİ PARTİLERİ BİR ARAYA GETİREN AÇILIŞ

Başkan Tunç Soyer’e ikinci dönem

Başkan Tunç Soyer’e ikinci dönem başkanlık için destek .

İZMİR _ İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kemeraltı Balıkçılar Meydanı’nda tahsis edilen Türkiye Belediye Meclis Üyeleri ve belediye başkanları Birliği Lokali’nin açılışı yapıldı.

24.12.2023 af61c500 c33c 49d2 9824 ef58f73bf231

Merkezi İzmir’de bulunan Türkiye Meclis üyeleri ile Belediye Başkanları birliğinin açılışında Birlik genel Başkanı Yalçın Kocabıyık İyi ,saadet,deva,gelecek partileri il başkanlarını ve yöneticilerini bir araya getirdi. Açılışı başkanlarla birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptı.

GENEL BAŞKAN YALÇIN KOCABIYIK

Kocabıyık açılışa katılan siyasi parti , sivil toplum kuruluşları başkanları ve birlik üyelerine yaptığı konuşmada bizler İzmir ‘de ‘yapılacak yerel yönetimlere atanacak adayların mutlaka İzmir’i bilen burada yılları geçen ve ayrıca kadın adaylara da görev verilmesini istiyoruz ; Verilmediği taktir de sonuçlarına katlanmasını bilmelidirler dedi ve lokalin ihtiyaçlarına katkı koyan Soyer’e teşekkür etti ve Tunç Başkan’a bir dönem daha görev verilmesini başlayan , devam eden yeni projelerinin takibi için mutlak aday gösterilmelidir dedi.

BAŞKAN NURGÜL UÇAR

24.12.2023 5a151433 1e9f 4bcd 95b1 413a349b9ce1

Geçmiş dönem seyrek belediye başkanlığı yapan şimdi Belediye Başkanları Birlik Başkanı Nurgül Uçar konuşmasında son yüzyılın seçilmiş kadın belediye başkan sayısının 150 kişi olduğunu, erkek belediye başkanlarının sayısının 32000 olduğunu  bundan dolayı siyasi partilere seslenerek kadınları hep översiniz hizmetlerinizde kullanırsınız fakat aday belirleme de istenilen sayıda görev vermezsiniz ve bazı partiler kota koymasına rağmen onlarda buna uymamaktadırlar. Siz Kadınlar sesinizi bu partilere duyurun dedi.

BAŞKAN TUNÇ SOYER

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Belediye Meclis Üyeleri Birliği Lokali’nin açılışını parti başkanlarıyla birlikte yaptı. Törende birlik üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının ve odaların temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Soyer’e yeni dönem için destek geldi. Başkan Soyer de, “Çok heyecanlıyım. Canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceğim” dedi.

“Kadim bir kültürün evlatlarıyız”

Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini hatırlattı. Başkan Soyer, “Acı ve sıkıntıların tek panzehiri birlikteliğimiz. Eğer bu acılar tekrar tekrar yaşansın istemiyorsak bizi birbirimizden ayıran sebepleri bir tarafa bırakıp bizi birleştiren sebeplerin idrakine varıp, birbirimizle sımsıkı kucaklaşmayı, birbirimize el vermeyi, omuz vermeyi, destek olmayı başarmak mecburiyetindeyiz. Çünkü biz ayrıştıkça bu felaketlerle başa çıkma gücümüz azalıyor. Depremlerde nasıl bir araya gelmiştik. Ayırmamıştık. Onun için de yaraları hızlıca sarmaya muvaffak olmuştuk. Şimdi o felaketleri tekrar tekrar yaşamamak için şimdiden el ele vermeyi başarmak mecburiyetindeyiz. Çok kadim bir kültürün evlatlarıyız. Biz birbirimizle ne kadar kucaklaşsak o kadar büyük gücümüz olur. Bunu asla unutmayın. Bugün burada bulunmamızın sebeplerinden biri de yine o birlikteliği, dayanışmayı ortaya koyabilmek” dedi.

 

“Çok heyecanlıyım, canla başla aşkla çalışmaya devam edeceğim”

 Başkan Soyer’le olan iletişimden ve Büyükşehir Belediyesi’nden gördükleri destekten dolayı teşekkürlerini aktaran konuklar yeni dönemin aynı şekilde devam etmesini istediklerini vurguladı. Başkan Soyer, “Çok heyecanlıyım. Canla başla aşkla çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.