Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İzmirli ekonomi muhabirleri Cumhuriyet Balosu’nda buluştu

İzmir ekonomisindeki tüm gelişmeleri

İzmir ekonomisindeki tüm gelişmeleri kamuoyuna aktaran İzmirli ekonomi muhabirlerinin meslek kuruluşu Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi 34. Kuruluş yıldönümünü, Cumhuriyet Balosu’yla birleştirdi.

EMD scaled

Gecede konuşan EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan Cumhuriyetimizin 100. Yılında 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş depremleri sonrasında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

“Kahramanmaraş depremleri sonrasında herkes yardıma koştu” diyen Demircan, “Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi olarak bizde kayıtsız kalamazdık. İlk önce İzmir Gazeteciler Cemiyetimiz ve diğer basın meslek örgütlerimiz iş birliğinde deprem bölgesindeki meslektaşlarımız için “TEK İŞİMİZ HABER DEĞİL” isimli bir yardım kampanyası başlattık. Biz kampanyayı başlattıktan hemen sonra deprem bölgesindeki meslektaşlarımız, “Biz sizden yardım istemiyoruz, bizim ofislerimiz yıkıldı, ekipmanlarımız enkaz altında kaldı. Bizlere ekipman desteğinde bulunun, biz mesleğimizi yapmak istiyoruz şeklinde çağrı geldi. Bu çağrı üzerine kampanyamızı “YEREL BASIN YAŞASIN” şeklinde güncelledik. İzmir merkezli 9 günlük gazetemizin tamamının katıldığı “YEREL BASIN YAŞASIN” isimli iyilik hareketi başlattık. Sanal ortamda gönüllü meslektaşlarımızdan bir yazı işleri ekibi kurduk. En iyi yaptığımız işe soyunduk. 24 sayfa “YEREL BASIN YAŞASIN” ismiyle özel bir gazete çıkardık” diye konuştu.

EMD ODUL scaled

HATAY’a Basın Merkezi geliyor!

 

“YEREL BASIN YAŞASIN” isimli gazeteye aldıkları ilanların geliriyle Kahramanmaraş ve Hatay’da 60 meslektaşlarına bilgisayar ve fotoğraf makinesi desteğinde bulunduklarını anlatan Demircan şöyle devam etti: “Hatay’a gönderdiğimiz bir konteyner meslektaşlarımız basın merkezi olarak kullanıyorlar. Elimizde var olan bilgisayarlar ve yazıcılarla Hatay EXPO Alanı’nda bir basın merkezi kurmak için Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HABİTAT Derneği ile temas halindeyiz. Yakın zamanda bu merkezi Hatay’a kazandırmak istiyoruz.”

 

Türker; “EMD Akademi Anadolu” geliyor

 

Ankara merkezli Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin Türkiye genelindeki örgütlenmesinde EMD İzmir Şubesi’nin çok güçlü bir şekilde yerini aldığını dile getiren Ekonomi Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Turgay Türker, EMD İzmir Şubesi’nin çalışmalarını gururla takip ettiklerini vurguladı.

 

Avrupa Birliği destekli yürüttükleri “EMD Medya Okulu” projesi hakkında bilgi veren Türker, “Pandemi döneminde yaptığımız EMD Medya Okulu eğitim programının en yoğun katılımlı bölümü EMD İzmir Şubemizle, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi iş birliğindeki eğitim programında oldu. Önümüzdeki süreçte EMD Akademi Anadolu olarak yeni bir eğitim programımız hayata geçecek. O programda da İzmir güçlü bir şekilde yerini alacak” dedi.

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İzmir’de İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi’nin başarılı çalışmalarıyla öne çıkan iki meslek örgütü olduğunu, önümüzdeki süreçte eğitim programları öncelikli olmak üzere iki kurumun ortak projeler geliştirmesi için mesai vereceklerini kaydetti.

 

Kuşadası Korumar De Luxe Otel’de gerçekleştirilen “EMD İzmir Şubesi 34. Kuruluş Yıldönümü ve Cumhuriyet Balosu”na Ekonomi Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Turgay Türker, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, EMD İzmir Şubesi üyesi gazeteciler ve aileleri katıldı.