Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kalıcı Siyasetin Adresi HÜDA PAR / Ziya Gündüz

HÜDA PAR 5. Olağan Büyük Kongresi, “Adil Sistem, Hakça Paylaşım” sloganıyla Kuzey Ankara Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongreyi takip eden Ziya Gündüz konuyla ilgili bir makale kaleme aldı. İşte o makale…

HÜDA PAR 5. Olağan

ZİYA GÜNDÜZ / CUMHA

HÜDA PAR 5. Olağan Büyük Kongresi Başkent Ankara’da yapıldı. Programa farklı kesimlerden, çok sayıda davetli katılım gösterdi.  Bende HÜDA PAR Büyük Kongresini yerinde takip etme imkânı buldum. Gördüğüm kadarıyla hem partililerin hem de HÜDA PAR Yönetiminin coşkusu özverisi, samimiyeti, dava bilinci, oldukça yüksekti. Organizasyon bütün ayrıntılarıyla, kusursuz bir şekildeydi. HÜDA PAR yaptığı bütün çalışmaları, kendi imkanlarıyla yapmaya çalışan bir partidir. Bu partinin özünde; fedakârlık, samimiyet özveri vardır.  HÜDA PAR siyaset sahnesine çıkacağı ilk günden beri, yakından takip ediyorum, etmeye devam edeceğim. HÜDA PAR siyaset meydanına çıkmadan önce, her kesimle herkesle istişare yaparak, bilgi alışverişinde bulunarak, siyasi hayatına başladı. Halen her konuda, kendisine dönük olumlu veya olumsuz eleştirileri dikkate alarak yoluna devam etmektedir.

ZEKERİYA YAPICIOĞLU FARKI 

Bilindiği gibi HÜDA PAR 5. Olağan Büyük Kongrede mevcut Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu güven tazeleyerek yeniden HÜDA PAR Genel Başkanlığına seçildi. Yaklaşık olarak geçen 12 yıl içerisinde Zekeriya Yapıcıoğlu halk tarafından sevilen bir şahsiyet konumuna geldi. Ben bugüne kadar Zekeriya Yapıcıoğlu’nu yakından üç kez dinleme imkânı buldum.  İlk olarak 2016 yılında HÜDA PAR İstanbul iftarında dinledim. Bu geçen sürede Zekeriya Yapıcıoğlu siyasi hayatının üstüne koyarak devam ettiğini görüyorum. Bu şu demek, gerek Zekeriya Yapıcıoğlu, gerekse HÜDA PAR duran bir nehir değil, akan bir nehir gibi sürekli yenilenmekte, sürekli gelişmektedir.

HÜDA PAR’IN MECLİS’TE GRUBU OLMALIDIR

Her zaman, her yerde söylüyorum, HÜDA PAR Meclis’te değilken de söyledim, HÜDA PAR mutlaka Meclis’te olmalıdır. Bu tezi biraz daha yukarıya taşıyarak diyorum ki; HÜDA PAR’ın bundan sonra Meclis’te bir grubu olmalıdır. HÜDA PAR Meclis’te bir gruba sahip olduğunda hem Türkiye için hem de İslam coğrafyası için çok faydalı olacaktır. HÜDA PAR siyaseti Türkiye sınırlarını aşan bir siyasettir.  HÜDA PAR’lı Milletvekilleri konuştuğunda, bir öneride bulunduğunda, bu ülkeye ve İslam dünyasına katkı sağlamaktadır.  HÜDA PAR, hamaset yapan siyasi bir parti değildir. Günü birlik siyaset yapan bir parti de değildir. Türkiye’ye en çok zarar veren hamaset siyasetidir. HÜDA PAR’ın siyasi anlayışı Hz. Muhammed (s.a.s.)’in siyasi anlayışından gelmektedir. Dolaysıyla HÜDA PAR bu siyasi ahlakıyla, siyasiyi anlayışıyla, her zaman dünyada söz sahibi olacaktır.

KENDİSİNİ YENEN DÜNYAYI YENER

Örneğin, ‘kendisini yenen, dünyayı yener’ diyen Zekeriya Yapıcıoğlu’nun şu mesajı çok önemlidir:

“Gelin, kendi anayasamızı kendimiz yapalım, kendi anayasamızı kendi milletimizin ihtiyaçları için yapalım. O anayasa, her şeyden önce bizim anayasamız olsun. Bizim inancımızın, bizim ihtiyaçlarımızın, bizim endişelerimizin, bizim taleplerimizin, bizim hedeflerimizin karşılığı olsun. Onda, dışarının etkilerini değil, kendimizi bulalım. Sivil, adil ve bütün memleketi kucaklayan bir anayasa olsun.”

Şunu unutmayalım ki, hiç kimseyi ötekileştirmeyen siyasi anlayış, doğru bir siyasi anlayıştır.

HÜDA PAR 5. Olağan Büyük Kongrede bütün konuşmacılar çok önemli konulara vurgu yaptılar. Kendimce birçok not aldım.

Parti Sözcü Yunus Emiroğlu, Türkiye’de siyaset yapan bütün partilere ince bir mesaj vererek şunları dile getirdi:

“Siyasî serüvenimiz boyunca her daim Hakk’ın emrinde ve halkımızın hizmetinde olduk. Hakkı söyledik. Dik durduk. Günübirlik hesaplar peşinde koşmadan siyasetimizi dürüstçe yaptık, yapıyoruz.”

HÜDA PAR KADINA DEĞER VERİR

HÜDA PAR’ı sürekli kadın düşmanı diye linç etmeye çalışan sözde gazeteciler, aydınlar, akademisyenler, sokak röportajcıları belli ki HÜDA PAR’ı hiç tanımamışlar.

Yeni dönemde HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi seçilen Münevver Aktaş’a kulak verelim:

“Bizler sadece siyaset arenasında değil, sosyal hayatın her karesindeyiz. Dünyanın hangi coğrafyasında olursa olsun, yerimizi mazlumun yanı zalimin karşında bildik.”

GELİN HÜDA PAR’I DOĞRU KAYNAKLARDAN TANIYIN 

İşte HÜDA PAR’ın hür kadınları hayatın her karesinde görebilirsiniz. HÜDA PAR, dünyaya sağır, dilsiz değildir.

HÜDA PAR hakkında yazı yazanlar, HÜDA PAR hakkında TV ekranlarında ahkam kesenlere tavsiye şudur:

HÜDA PAR’ı önce tanıyın, anlamaya çalışın, daha sonra anlatmaya çalışın.

Her yeni başlangıç yeni bir nefes, yeni bir koşudur. HÜDA PAR yeni yönetimi, yerel seçimlerde alınan oy oranını mutlaka masaya yatırması gerekiyor. Benim ve benim gibi düşünenlerin HÜDA PAR’dan beklentisi yerel seçimlerde en az %2, %3 gibi oy oranı almasıydı. Zemin ortam buna çok müsaitti. Halen önümüzdeki seçimlere kadar zemin bu oy oranın üstüne çıkması için müsaittir. Hür kadroların yapacağı iyi bir beyin fırtınası ve yol haritasıyla çok daha ciddi oylar alacaklarından hiç şüphem yok. İnsanların yüreklerine dokunan, oylarına dokunur.

Oyucuyu ve yetkililerden ricam şudur; HÜDA PAR ile ilgili medyada çıkan nitelikli haber, makale, röportajları bana ulaştırdılarsa onlardan istifade etmek istiyorum.

Son olarak, bir dergide editör olsaydım, HÜDA PAR ile ilgili özel bir sayı hazırlardım.

Bir yayınevinin editörü olsaydım, HÜDA PAR’ın kuruluş felsefesi ve davası ile ilgili mutlaka kapsamlı bir kitabın çıkmasına öncülük ederdim.

Çünkü toplumun HÜDA PAR’ı doğru kaynaklardan, tanımaya ihtiyacı var.