Kendisini Karabağlar Belediye binası önünde bekleyen kalabalığa,
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunun devrimlerinin, geleceğinin ışığının bizlere verdiği seçme ve seçilme hakkını kullanan bir kadın belediye başkanı olarak merhaba demek istiyorum” diye seslenen Kınay, CHP, CHP’li belediyelerin yıllarca sosyal demokrat, halktan yana bir belediyecilik anlayışı ile beraber kentlere ve vatandaşların hayatına dokunduğunu söyledi. Karabağlar Belediyesi’nin 15 yıldır bu anlayışla beraber ülkenin tüm yokluğuna, yoksulluğuna, ötekileştirmesine rağmen belediyeciliği ile hizmetleri ile Karabağlar’a destek olarak emek verdiğini dile getiren Kınay, “Ben tüm belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, emekçi tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün sayın Muhittin Selvitopu’ndan bayrak devralıyoruz. Bu bayrağı devralırken neredeyse 60 gündür meydanlarda konuştuğumuz sözlerimizi tekrar hatırlatıyorum. Karabağlar’da kimsenin öteki hissetmeyeceği, kimsenin yalnız hissetmeyeceği, eşit, adil, özgür, yönetime sözünü koyan, beraber yöneten, beraber yaşayan ve beraber yaşatan bir belediyeciliği beraber ortaya koyacağız. Ve bizler Karabağlar’da sokak sokak gezdiğimiz, dertlerimizi paylaştığımız, umudumuzu paylaştığımız sorunları paylaştığımız çözümleri ortaya koyduğumuz sözleri şimdi hayata geçireceğiz” dedi.
KARABAĞLAR’IN HAKKINI BİRLİKTE ALACAĞIZ
Çok güzel bir bahar gününde devir teslim töreninin yapıldığına dikkat çeken Kınay, “Bir değişimin parçasıyız. Bir ülkede değişimle beraber Cumhuriyet Halk Partimiz, Genel Başkanımız sayın Özgür Özel, parti yönetim organlarımızla beraber çok güzel sabahlara uyandık. Ben Karabağlar Belediye Başkanı olarak bugün önümüzdeki 5 yıl içerisinde size söz veriyorum, Karabağlar’da kadınların adımları olacak, kadınların sözleri olacak, gençlerin, emekçilerin sözleri olacak” dedi. Kınay, Karabağlar’da emeklinin hayatına dokunacaklarını belirterek, “Erkeği ile kadınıyla, genciyle yaşlısıyla Karabağlar’da çocuklarımızın hayatına dokunacağız. Biz kendi geleceğimizi karanlıktan birlikte çıkaracağız. . Biliyorum ki tüm Karabağlar, İzmir’de bize bu güveni gösterdiği, inancımızı paylaştığı gibi 5 yıl boyunca çalışmalarımıza da el verecek. 5 yıl boyunca hep beraber Karabağlar’ın hakkını birlikte alacağız, Karabağlar’ın hakkını beraber arayacağız” diye konuştu