Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARACA ANKARA’DA ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi, Pazar

Cumhuriyet Halk Partisi, Pazar günü, Ankara’da aday tanıtım toplantısı düzenledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel aday tanıtım toplantısında tüm Türkiye adayları ile birlikte Muğla’nın Büyükşehir adayı Ahmet Aras’ı ve 13 ilçe adayını kamuoyuna tanıttı. Tüm Türkiye’deki belediye başkan adaylarının tanıtıldığı toplantıya CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yanısıra, CHP’nin eski Genel Başkanlarından Hikmet Çetin ve CHP geleneğinin önemli isimlerinden eski SHP lideri Murat Karayalçın da katıldı.

ANKARA 3

CHP Genel Başkanı Özgür Özel aday tanıtım toplantısında, aday belirleme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve konuşmasında; “Aday belirleme süreçleri bazı partilerde kapalı kapılar ardında oluyor. Listeler ancak medyaya geçildiğinde ya da aday tanıtımı yapılırken görülüyor. Oysa CHP’de zaten hep böyledir ama bu dönem objektif kriterleri ve çok önemli yöntemleri benimsedik ve sürdürdük. Adaylarımızı belirlerken seçmenimizi dinledik, örgütümüzü, aday adaylarımızı dinledik. Sokağın sesine kulak verdik. Kanaat önderleri ile görüştük. Parti Meclisi üyelerimizi ve milletvekillerimizi görevlendirdik. Onların detaylı raporlarını aldık. 3000 araştırma yaptırdık. Sonuçta 339 bin tekil anket sonucuyla adaylarımızın belirlenmesi için çok önemli veriler elde ettik.” dedi.

ANKARA 1

Belediye başkan adaylığı için doğrudan 3500’ün üzerinde başvuru yapıldığını belirten Genel Başkanı Özgür Özel sözlerine şöyle devam etti: “Mevcut belediye başkanlarımız hakkında memnuniyet anketleri, memnuniyet anketlerinin olumlu olması durumunda ise adaylığa devam sürecini gerçekleştirdik. Ardından aday değişikliği olan yerlerde 1-2-3 ve hatta bazı özel durumlarda 5 ankete kadar sahadan veri toplamayı, seçmenin beklenti ve taleplerini okumayı tercih ettik.

Bu süreçte aday gösterilmeyen bazı arkadaşlarımız oldu. Son günlerde 3-5-10 memnuniyetsiz arkadaşımızın partiden ayrıldığını ya da başka taraflardan aday olmak istediklerini ve eleştirel açıklamalarını görüyoruz. Onlar için hiç kötü söz söylemeyeceğim. Ama benim gönlümün kahramanları, kendisi aday olmadığı günün ertesi sabahı aday arkadaşına telefon açıp, ‘Çok istedim olmadı ve sizi belirlediler, ben çalışmaya hazırım’ dediğinde, daha aday kahvaltısını yapmamışken, sabah saat 08.00’de aday adayı arkadaşının telefonuyla güne başlayanlardır. Kendisi için giydirdiği tanıtım aracını aday gösterilen arkadaşına teklif edenler var. Kampanyanın koordinasyonunu bizzat üstlenenler var. Kampanya için kendisine ayırdığı bütçeyi ilçe başkanına teslim edenler var. Yani 3-5 kişi partiyi tartıştırıyor ama partililiğini kimseye tartıştırmayan, adayın arkasında duran, partinin başarısını kendi başarısı sayanlar var.” ifadelerini kullandı.

KARACA TELE-1’DE CANLI YAYINDA KONUŞTU

Ankara’daki aday tanıtım toplantısında ulusal TELE-1 televizyon kanalında canlı yayına katılan Fethiye Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Alim Karaca “Fethiye’de yeni bir rekora imza atacağız” iddiasında bulundu.

Görevde olduğu 5 yıl boyunca her 6 ayda bir memnuniyet anketi yaptırdığını belirten Alim Karaca sözlerini şöyle sürdürdü: “Aday belirleme sürecinde Genel Merkez, mevcut belediye başkanları ile ilgili memnuniyet anketleri ve araştırmaları yaptırdı ve ayrıca aday adayları ile mülakatlar yapıldı. Aynı şekilde, Muğla‘da da, Fethiye’de de çok ciddi anketler gerçekleştirildi. Genel Merkezimiz Fethiye’de 3 defa anket yaptırdı. Aynı zamanda Büyükşehir için de anketler yapıldı. Biz de belediye başkanı olarak 5 yıldır görev yapıyoruz ve zaten her 6 ayda bir Fethiye’de kendimizi ölçüyoruz. Halkımızın rahatsızlıkları, talepleri nedir veya hizmetlerimizden memnunlar mı şeklinde anketler yaptırıyoruz.

% 50’NİN ÜZERİNDE MEMNUNİYET SEVİYESİ YAKALADIK

Bugüne kadar Fethiye’deki bütün memnuniyet anketlerinde %50’nin üzerinde memnuniyet seviyesini yakalamış durumdayız. Bizler 5 yıl boyunca sosyal belediyecililiğin gereği neyse, onu yapmaya özen gösterdik. Bir dönemde Cumhuriyet tarihinde Fethiye’de yapılabilecek en büyük yatırımları yaptık. Büyükşehir ile uyumlu,  CHP’li iki belediye olarak bölgemizde 3 milyar 657 milyonluk yatırım yaptık. Bu, bir dönemde bir ilçede yapılabilecek Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarıydı.

Genel Başkanımızın söylediği gibi; partilerin değil, Türkiye’nin ittifakını kurabilmenin çok önemli olduğuna inanıyorum. 2019’da Fethiye’de ittifaksız olarak partimizin oyunu arttırmıştık. Şimdi yine söz veriyoruz, yeni bir rekora imza atmak için Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla, partimizin her kademesinde görev alan tüm arkadaşlarımızla birlikte Fethiye’de yeni bir rekora imza atacağız.”

Parti çevrelerinden edinilen bilgilere göre, Ankara’daki aday tanıtım toplantısının ardından Fethiye’ye dönen Fethiye Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Alim Karaca’nın  seçim çalışmaları kapsamında bu hafta sahaya çıkması bekleniyor.