Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kastamonu’dan İkinci Körfez Çıkarması

Türkiye’nin uluslararası pazarlar için

IMG 20240325 WA0011
Türkiye’nin uluslararası pazarlar için ürün ve destinasyon çeşitlendirme politikası ile uyumlu olarak uluslararası pazarlara yönelen Kastamonu turizm sektörü, Umman ve S. Arabistan seyahat acente ve tur operatör temsilcilerine tanıtıldı.

IMG 20240325 WA0008
Kastamonu Valiliği himayelerinde, Kastamonu Turizm ve Altyapı Hizmet Birliği (KASTAB), Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), THY Kastamonu Bölge Müdürlüğü koordinasyonu ve özel sektör temsilcileri iş birliğinde Umman ve S. Arabistan’ı kapsayan Destinasyon Tanıştırma Programları gerçekleştirildi.

IMG 20240325 WA0009
Doğu Karadeniz’e yoğun olarak talep gösteren Ortadoğu pazarına yönelik Kastamonu tarafından yürütülen destinasyon tanıştırma faaliyetleri devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Kuveyt ve Bahreyn’de yapılan iki büyük etkinliğin ardından bu yıl da Umman ve S. Arabistan’daki seyahat acentesi ve tur operatörleri temsilcileri ile buluşmayı hedefleyen etkinlikler düzenlendi.

IMG 20240325 WA0009 1
İlk Durak: Umman
KASTAB, KUZKA ve 8 özel sektör temsilcisinden oluşan heyetin program kapsamındaki ilk durağı Umman’ın başkenti Maskat oldu. Başkent Maskat’ta ilk olarak T.C. Maskat Büyükelçisi Muhammet Hekimoğlu tarafından kabul edilen heyet akabinde havayolu şirketi Salam Air Genel Merkezi ve ülkenin en büyük tur operatörleri arasında yer alan Travel Point Seyahat Acentesi Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

IMG 20240325 WA0006
Umman’daki program, “B2B Acente Buluşma Etkinliği” ile sona erdi. Umman’daki organizasyona 70’i aşkın tur operatörü ve seyahat acentesi temsilcisi katılım sağlarken, toplamda 400’e yakın ikili görüşme gerçekleştirildi.
Büyükelçi Hekimoğlu: Ummanlı Dostlarımızı Kastamonu’ya Davet Ediyorum

IMG 20240325 WA0007
B2B Acente Buluşma Etkinliğinin açılış konuşmasında söz alan T.C. Maskat Büyükelçisi Muhammet Hekimoğlu, “bu coğrafyadan ülkemize olan büyük talebin farkındayız. Doğu Karadeniz en gözde seyahat noktası olarak dikkat çekiyor. Aslen Trabzonlu olmama rağmen, artık bu talebin ülkemiz içinde orta ve batı karadenize doğru yayılmasını, ülkemizin o coğrafyalarının muhteşem güzelliği ile Ummanlı dostlarımızın buluşmasını çok önemsiyorum. Bu noktada, kanyonlar ve doğal güzellikler şehri Kastamonu’nun böyle bir etkinliği organize etmesini çok değerli buluyor, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımızı tebrik ediyorum. Ummanlı dostlarımızı da Kastamonu ve çevresindeki eşsiz güzellikleri ziyaret etmeleri için ülkemize davet ediyorum” şeklinde konuştu.
İkinci Durak: Ortadoğu’nun En Büyük Pazarı S. Arabistan
B2B Buluşmalarının ikinci noktası S. Arabistan’ın Riyad kenti oldu. Başkent Riyad’ta Radisson Blu Convention Center’da gerçekleştirilen B2B tanıtım etkinliğine S. Arabistan coğrafyasından 75 seyahat acente temsilcisi katılım sağlarken, toplamda 500’ü aşkın ikili görüşme gerçekleştirildi. Toplantıya katılım sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı Riyad Turizm Ateşesi Metin Mutanoğlu, Ortadoğu’da Türkiye’nin birçok destinasyonunun bilinir olmasına karşın Türkiye’nin henüz keşfedilmemiş çok önemli destinasyonları olduğunu vurgulayarak; “Kastamonu, İstanbul ile Doğu Karadeniz arasında köprü görevini üstlenebilecek doğal dokusu, bakir coğrafyası ile beklentilerin çok üzerinde bir destinasyon. Henüz bilinmiyor olabilir ancak çok yakında S. Arabistan pazarında adını sık sık duyacağımız çok önemli bir varış noktası olacak. Bu etkinlik önemli bir başlangıcın habercisi, tüm konuklarımızı turizm profesyonellerimizi Kastamonu’nun güzellikleri ile tanışmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.
Nisan ve Mayıs Aylarında Acente Temsilcileri Kastamonu’ya Geliyor
Ortadoğu coğrafyasını hedefleyen tanıtım faaliyetleri Nisan ve Mayıs ayında Kastamonu’ya gerçekleştirilecek tanıştırma programları ile devam edecek. Bu çerçevede, Umman ve S. Arabistan’da faaliyet gösteren 20’ye yakın seyahat acente temsilcisi 25-29 Nisan ile 13-17 Mayıs 2024 tarihlerinde iki grup halinde Kastamonu’da destinasyonu yerinde deneyimleme fırsatı bulacaklar.
Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.