Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kaymakam Ismail Pendik Gazetecileri Ağırladı

Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik, TRT Kurdi ekranlarında spor yorumcusu Gazeteci SaffetvAzbay ve Başkent Postası Genel Koordinatörü Murat Genç’i ağırladı.

Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik,

Kaymakam Ismail Pendik Gazetecileri Ağırladı

Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik, TRT Kurdi ekranlarında spor yorumcusu Gazeteci Saffet Azbay ve Başkent Postası Genel Koordinatörü Murat Genç’i ağırladı. 10 Ocak Gazeteciler Günü ve 10 Ocak İdareciler Günü münasebetiyle bir kaç gün önceden gerçekleşen ziyarette Kaymakam Pendik duyduğu memnuniyeti ifade etti. Objektif gazeteciliğe dikkat çekildi. Başta Diyarbakır ve basın tarihinin konuşulduğu ziyarette Gazeteci Saffet Azbay ise memleketimize yaptığı hizmetlerden dolayı bir rol model idareci olan  Kaymakamımıza teşekkür ederim dedi.IMG 20240104 WA0082 1

Kaymakam İsmail Pendik ‘i Tanıyalım:

1986 yılında Sivas İli Ulaş İlçesi Kurtoğlu köyü doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini Kurtoğlu köyünde tamamladı.Lise eğitimini Sivas Merkez İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra, ”Katsayı Engeline” rağmen 2004 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. Kamu Yönetimi Bölümünü dereceyle tamamladı ve aynı zamanda İşletme Bölümünden çift anadal programı kapsamında mezun oldu. Daha sonra 2019 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Siyaset ve Sosyal Bilimler dalında tezli yüksek lisansını tamamlayarak mezun oldu. Kaymakam PENDİK Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kamu Yönetimi alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

2010 yılında Devlet Personel Başkanlığında 5 ay Uzman Yardımcılığı görevini yürüttü. Aynı yıl Kaymakam Adayı olarak Kahramanmaraş Valiliğinde göreve başladı. Andırın, Pazarcık, Göksun, Kırklareli Pehlivanköy, Edirne Lalapaşa ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Kaymakamlık kursunu üstün başarılı derecesiyle bitirdikten sonra 2014 – 2016 yılları arasında Gülnar, 2016 – 2018 yılları arasında Nurhak, 2018 – 2020 yılları arasında Beytüşşebap, 2020-2022 yılları arasında Ayancık İlçelerinde Kaymakam olarak görev yapmıştır.

Kaymakamız İsmail Pendik; başarılı çalışmalarından dolayı, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılındaki 10 Ocak İdareciler gününde, İçişleri Bakanlığının teklifiyle Türk İdareciler Derneği tarafından “Başarılı İdareci Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Üstün Hizmet Ödülü”yle taltif edilmiştir.

12.08.2022 tarihinde yayımlanan 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama kararıyla Diyarbakır Bağlar Kaymakamlığına atanarak, 27.08.2022 tarihinde görevine başlamıştır. Kaymakamımız evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir