Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kiralar Emekli Maaşını Yuttu.

Bu haberin fotoğrafı yok

Türkiye’de  Kiralık Daire Fiyatları emekli maaşlarını yuttu, Asgari Ücretide Geçti; Emekli ve asgari ücretle çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi bekleniyor.
Kira artışlarının %25 ile sözde sınırlamasına açıklamanın yapıldığı günden bu güne kadar uymayan ev sahiplerine hiçbir yaptırım yapılmadığı gibi uzlaşmacılar , mahkemeler hızlı karar verip kiracı lehine  sonuçlandıramadığı gibi kiracılara açılan icra davalarıda çözüm bekliyor.

Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde emlak sayfalarında yayınlanan ilanlara bakıldığında belki oturulabilir denilen 1+1 evler 10 bin ve 15 bin lira arasında, oturulabilir denilebilecek 1+1 evler 15-20 bin lira arasında görülürken depozit bir kira veya iki kira, emlakçı komisyonu bir kira, 5 bin lirayı bulan abonelik bedelleride eklendiği zaman 40 bin ila 60 bin lira arasında ayrıca mali bir yük daha kiracıya yüklenmiş oluyor.

Bir çok şehirde yapılan sokak röportajlarında Vatandaş çok konuşmak yerine hızlı sert tedbirler alınarak kira artışlarının dondurulması, en düşük Emekli maaşlarının asgari ücret seviyesine çıkarılarak yaşayabilecekleri seviyeye acilen getirilmesini istediklerini dile getirdiler.
Yaz aylarının  ortasına geldiğimiz şu günlerde bu taleplerin yerine getirilmemesi halinde kış aylarının sağlıklı geçmeyeceğini ısınma probleminde önce ev sahibi ve kiracı kavgalarının artacağını seslendirerek içinden çıkılmaz hale gelmeden gelirlerin acilen artırılmasını beklentisi içindeler..