Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kirayı elden verenler dikkat!

Kiralık Ev Anlaşmazlığı Mahkemeye Taşındı: Kiracıya Ev Tahliyesi ve 60 Bin Lira Tazminat Kararı

Kiralık Ev Anlaşmazlığı Mahkemeye

Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşanan bir kiralık ev anlaşmazlığı, mahkemeye taşındı ve kiracıya ev tahliyesi ve tazminat kararı çıktı.

Uğur ve Fatoş Kanık çifti, 5 yıldır oturdukları evde yaşadıkları anlaşmazlık nedeniyle ev sahibi Ramazan Y. ile mahkemelik oldu. Anlaşmazlık, kira zammı talebiyle başladı ve Kanık ailesinin yüzde 25 zam artışını kabul etmemesiyle ev sahibi evin boşaltılmasını istedi.

Kanık ailesi, ev sahibinin kendilerini rahatsız ettiğini, hatta evlerinin kapı camını kırarak içeriye zorla girmeye çalıştığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bu süreçte ev sahibi de kiracısından 5 yıldır kira ödemesi alamadığını ileri sürerek icra takibi başlattı. Mahkeme, Kanık ailesinin kira ödemelerini ispat edememesi üzerine evin tahliyesine ve yasal faiziyle birlikte 60 bin lira kira bedelinin ödenmesine karar verdi.

Fatoş Kanık, ev sahibinin ailesiyle birlikte evlerini bastığını ve bunun üzerine şikayetçi olduklarını belirtti. Ancak, kirayı elden ödediklerini ispat edemedikleri için mahkeme kararıyla evlerini terk etmek zorunda kaldılar.

AA