Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KIŞI DÖRT DUVAR ARASINDA GEÇİRMEYİN

ETİMESGUT BELEDİYESİ TESİSLERİNDE HAYAT VAR

ETİMESGUT BELEDİYESİ TESİSLERİNDE HAYAT

Etimesgut Belediyesi’nin yaşam, kültür, eğitim ve spor merkezleri, kış ayını dolu dolu geçirmek isteyenlere birçok alternatif sunuyor. Onlarca ücretsiz meslek ve beceri kursları, kapalı yüzme havuzları, emekli konakları, kapalı spor merkezleri, kütüphaneler, kültür merkezleri ve daha birçok sosyal donatı her gün onbinlerce Etimesgutlu’ya hizmet veriyor.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçeye kazandırdıkları yaşam merkezlerinin ilçe halkının yaşam kalitesini artırdığını, vatandaşları şehir hayatının stresinden uzak tutarak kendilerini yenileme imkanı sağladığını söyledi. Demirel, “7’den 77’ye her kesime hitap eden yaşam, kültür, sanat ve spor merkezlerimize, tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.

YÜZMEK İSTEYENLER İÇİN…
Kışın yüzme keyfi yaşamak isteyenler için, Etimesgut’ta 4 adet kapalı yüzme havuzu hizmet veriyor. Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Güzelkent Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Elvankent Aile Yaşam Merkezi ve Merkez sosyal tesislerindeki modern yüzme havuzları, sauna ve hamamlar Etimesgutlar’ı bekliyor. Bağlıca Yaşam Eğitim  ve Spor Yerleşkesi’ndeki kapalı yüzme havuzları ise yakında hizmete girecek.

KIŞIN DA ZİNDE KALMAK İSTEYENLER İÇİN…
Etimesgut Belediyesi’nin, her yaştan Etimesgutlu’nun spor yapabildiği spor tesisleri hizmet veriyor. Basketbol, voleybol, futbol sahaları, tenis kortları, fitness setleri gibi birçok donatının yer aldığı Ülkü, Turan, Atabey, Turkuaz, Tunahan Spor Tesisleri ve Atatürk Stadyumu ile Güzelkent, Atakent, Göktürk, Ahi Elvan, Merkez yaşam merkezlerindeki modern kapalı spor salonları, her mevsim zinde kalmak isteyen Etimesgutlular’ı ağırlıyor.

MESLEK VE BECERİ SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN…
Kış mevsimini meslek ve beceri kurslarına katılıp kendini geliştirmek isteyenler için, birçok kurs imkanı bulunuyor. Ücretsiz etiSEM kursları şu merkezlerde düzenleniyor: Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim, Sağlık ve Spor Merkezi, etiSEM Merkez Bina, Geleneksel El Sanatları ve Uygulama Merkezi, Kent Konseyi, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, Atakent Sosyal Tesisleri, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Yunus Emre Kültür ve Eğitim Merkezi, Satuk Buğrahan Türk İslam Sanatları Eğitim Merkezi, Turkuaz Spor ve Eğitim Merkezi, etiSEM Atayurt birimi ve Engelsiz Yaşam Merkezi.

ETKİNLİKLERE KATILMAK İSTEYENLER İÇİN…
Yaşadığı şehrin gelişimine katkı sağlayıp sosyal etkinliklere katılmak isteyenlerin adresi Kent