Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KORE KÜLTÜR MERKEZİ’NİN AÇILIŞININ 7.YIL DÖNÜMÜ

Ankara Güney Kore Büyükelçiliği’ne bağlı faaliyet gösteren Kore Kültür Merkezi’nin kuruluşunun 7.yıl dönümü Ankara’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ankara Güney Kore Büyükelçiliği’ne

13 Ekim’de düzenlenen etkinliğe Güney Kore Ankara Büyükelçisi Choi Hong-Ghi’nin yanı sıra Kore kültürüne ilgi duyan çok sayıda davetli katıldı.

Büyükelçi Choi, etkinlikte yaptığı konuşmada, Kore Kültür Merkezi’nin 13 Ekim 2011’de iki ülke arasındaki kültür alışverişini artırmak amacıyla kurulduğunu hatırlattı.

Merkezin sadece Ankara’da değil, Türkiye’nin her yerinde Kore kültürüne merak duyanlara yönelik faaliyetler gerçekleştirdiğini belirtti.

 Son zamanlarda ayda ortalama 4 bin kişinin merkezi ziyaret ettiğini vurgulayarak, Kore kültürüne olan bu ilginin sebebinin, iki ülke arasındaki tarihi bağlar ve kültürel benzerlikler, benzer düşünce ve duygular olduğunu söyleyen Choi, Türkiye ve Kore arasında kültürün yanı sıra siyaset ve ekonomi dahil bütün alanlarda yakın ilişkilerin oluştuğunu; iki millet arasındaki “Kardeş ülke” algısının, iki ülke ilişkilerinin gelişiminin temelini oluşturduğuna işaret etti.

Büyükelçi Choi’nin konuşmasının ardından, üzerinde “Kore Kültür Merkezi’nin açılışının 7.yıl dönümü” yazılı pasta kesildi.

Etkinlik, kaligrafi sanatçılarının ortaya koyduğu performansın ardından öğrencilerin oluşturduğu K-Pop dansları, tekvando gösterisi ve Kore geleneksel dans gösterisi gibi Kore kültürüne ait çeşitli dans gösterileriyle devam etti.

Etkinlikte dağıtılan hediyeler ve çekilişlerle birlikte Kore yemeklerinin ikram edilmesi de davetlilerin ilgisini çekti.

 

HABER – EDA KILINÇ