Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kudüs’teki kadınlar için “Hepimiz Meryemiz” kampanyası Bağcılar’dan start verdi

Zulüm altındaki Kudüslü kadınlar için “Hepimiz Meryemiz”

İsrail zulmüne maruz kalan Kudüslü kadınların seslerini duyurmak amacıyla Bağcılar Belediyesi’nin desteğiyle tüm dünyada “Hepimiz Meryemiz” kampanyası başlatıldı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın da iştirak ettiği kampanyanın açılış toplantısına katılan milletvekilleri, aydınlar, aktivistler ortak bir ağızla “Tüm insanlık adına Kudüs’te görev yürüten Meryemler için elimizden geleni yapmak zorundayız” çağrısını dile getirdi.

Zulüm altındaki Kudüslü kadınlar

Hz. Meryem’in yıllar önce yaşadığı sıkıntıların bugün benzerini yaşayan Kudüslü kadınların sesini duyurmak amacıyla Bağcılar Belediyesi ile Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği tarafından “Hepimiz Meryemiz” kampanyası başlatıldı. 50 ülkede gerçekleştirilecek ulusal etkinliğin startı Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda düzenlenen programla yapıldı. Toplantı salonunun girişinde yer alan sergide ise Kudüslü kadınların yaşadığı dramın fotoğrafları yer aldı. Toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlarken kampanyanın tanıtım filminin gösterimiyle devam etti.

Açılışı konuşmasını yapan AK Parti İstanbul Milletvekili, TBMM İdare Amiri ve Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, “Hz. Meryem deyince bugünkü Kudüslü kadınlar aklımıza geliyor. Allah hepsinden razı olsun. En azından hepimizin Meryem olduğunun İstanbul’dan yapılan çağrının dünyanın her bir tarafından duyulması için yoğun gayret gösterilmesini istirham ederim. Elimizde ne kadar imkan varsa bunu duyuralım. Kardeşlerimiz önemli bir konuya parmak basıyor. İnşallah annelerin gayretleri sonucunda Kudüs özgürlüğüne kavuşacaktır” dedi.

 

“Kudüs huzura kavuşmadıkça hiçbir Müslümanın evinde rahat yatması mümkün değil”

 

İsrail zulmünün sonlandırılması ve dünyanın mazlumların sesine kulak vermesi gerektiğini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Kudüs bizlerin kırmızı çizgisidir. Kudüs huzura kavuşmadıkça hiçbir Müslümanın evinde rahat yatması, uyuması, çocuklarıyla birlikte sofrada huzur içinde yemek yemesinin mümkün olmadığına inanıyorum. Bu düzen böyle gitmeyecek. İnşallah dünya düzeni içerisinde yerini almaya çalışan ve artık misillemeye misliyle karşılık veren bir Türkiye var. Türkiye’deki imkanlara ve cumhurbaşkanımızın liderliğindeki heyecana baktığımız zaman bizlerin sorumluluğunu çok fazla olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

UKEAD Başkanı Taner Yüncüoğlu ise “Bu kampanyanın herkes tarafından sahiplenilmesi isteğimizdir. Bunu vicdani bir görev olarak görüyoruz. Buradan sesimizi duyan herkese bu çağrıyı yapıyoruz. Kudüslü hanımların sesini duyun ve etrafınıza duyurun. Onlar aslında dünyanın vurdumduymazlığını, maddi manevi varlıklarıyla bizim adımıza haykırıyorlar” şeklinde konuştu.

 

“Meryemler için elimizden geleni yapmak zorundayız”

 

Kuran-ı Kerim’deki Hz. Meryem kıssasını anlatarak sözlerine başlayan Dünya Müslüman Alimler Birliği Kudüs Komisyonu Başkanı Şeyh Ahmet El Ömeri şunları