Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mansur Yavaş, Polatlı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Polatlı ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın Polatlı ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran halkın katılımıyla miting havasında gerçekleşti. Yavaş, “İçinde insan olmayan hiçbir proje bizim gözümüzde proje falan değil, çöp projedir. Biz Ankara’dan aldığımızı Ankara’ya harcıyoruz. Vatandaştan aldığımızı vatandaşa harcıyoruz. Boş projelere, çöp projelere asla para harcamıyoruz. Çalmadan da çalışılabileceğini tüm dünyaya gösterdik” dedi.

“GERÇEK BELEDİYECİLİĞİN NE OLDUĞUNU GÖSTERDİK”

“Ankara’nın başkanı Mansur Yavaş” sloganları eşliğinde konuşmasına başlayan Mansur Yavaş, beş yıl önce adaylık sürecinde kendisine yönelik atılan iftiralara değinerek, ”Bunlar belediyeyi yönetemezler, maaşları dahi ödeyemezler, işçileri işten çıkaracaklar, sosyal yardımları kesecekler, diyerek kendi rant düzenlerinin devam etmesini istedikleri için korku siyaseti ürettiler. İnsanlarımız da bilemedi, gerçekten Ankara’da belediye başkanı değişirse neler değişecek? Görmedi ki 25 yıl başka bir yönetim…” dedi.
“Ankara halkının huzuruna çıktık ve gerçek belediyeciliğin ne olduğunu gösterdik” diyen Yavaş, “Yıllardır Ankara halkının tertemiz parasını pahalı projelere, Çin malı oyuncaklara, plastiklere yatırıp, proje yaptıklarını iddia ettiler. Biz de ‘Bizim önceliğimiz beton ve plastik olamaz. Ankara halkının öncelikli ihtiyaçları vardır. Önce onları yapacağız’ dedik” diye konuştu.

“ÇEKİNECEK, KORKACAK HİÇBİR ŞEYİMİZ YOK”

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bütün ihaleleri canlı yayınladıklarını belirterek şeffaflık vurgusu yapan Yavaş, Ankara’yı ortak akılla yönettiklerini dile getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisinin önceden gerçekleştirdiği projeleri vaat olarak sunduğunu söyledi.

“Nerede söylediğini bilmiyorum. Bir ilçeye gitmiş ‘Ben Başkent Kart çıkaracağım, hepinize dağıtacağım, ona da para yükleyeceğiz istediğiniz yerden alacaksınız’ demiş. İnsaf, ben üç yıldır uyguluyorum, üç yıldır. Hiç mi duymadınız? Ayrıca madem siz beş bin vereceksiniz, şu anda belediye başkanısınız şimdi niye vermiyorsunuz? Hani açık çek almışsınız ya, o açık çeki illa 31 Mart’tan sonra mı kullanacaksınız? Şimdi kullanın. Hep el yükseltiyorlar ya ‘O bin verirse ben iki bin vereceğim’ diye. Ben üç yıldır, üç ay süreyle doğal gaz veriyorum. Hadi siz de bir an evvel verin de şu vatandaş bayram etsin. Belediyecilik öğreteceğiz. Belediyeciliğin ne olduğunu onlara göstereceğiz. İnsan olmayan hiçbir proje bizim gözümüzde proje falan değil. Çöp projedir” dedi.