Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MARTI Kurucusu Oğuz Alper Öktem, Uber’e Tepki Gösterdi

MARTI’nın kurucusu Oğuz Alper Öktem, Uber’e yönelik sert eleştirilerde bulundu. Öktem, Uber’in Türkiye’de faaliyet gösterdiği dönemde birçok kişiyi Mercedes Vito almaya yönlendirdiğini belirtti. Bu duruma tepki gösteren Öktem, “8.000 kişiye Mercedes Vito aldırdılar, onlardan bir tanesi de benim. Bir özür bile dilemediler,” şeklinde konuştu.

MARTI’nın kurucusu Oğuz Alper

Uber’in Türkiye pazarına girişiyle birlikte birçok sürücü, daha yüksek kazanç elde edebilmek amacıyla Mercedes Vito marka araçlara yatırım yapmıştı. Ancak, Uber’in faaliyetlerinin durdurulmasıyla birlikte bu sürücüler zor durumda kaldı. Oğuz Alper Öktem’in açıklamaları, bu süreçte mağdur olan sürücülerin sesi oldu.

Öktem, Uber’in sorumluluk almadığını ve sürücüleri mağdur ettiğini vurguladı. “Bunca insan büyük maliyetlerle araç aldı ve şimdi ne yapacaklarını bilemiyorlar. Uber, bu insanlara en azından bir özür borçlu,” ifadelerini kullandı.

Uber yetkililerinden konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Öte yandan, Uber’in Türkiye pazarına dönüşüyle ilgili tartışmalar devam ediyor.

HATİCE HÖKELEKLİ / ANKARA