Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mesut Özarslan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Mesut Özarslan kimdir? Hakkında bilgiler içeren biyografisi. Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan’ın hayatı.

Mesut Özarslan kimdir? Hakkında

Mesut Özarslan kimdir? Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı. Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan’ın hayatı.

Mesut Özarslan Kimdir?

1976 Sivas doğumlu İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Mesut Özarslan ilk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladıktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde lisans diploması aldı.Diğer taraftan aynı üniversitede akademik hayatına devam etti. Ardından akademik doktorasını tamamlayan Özarslan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda (TOKİ) Altyapı ve Zemin Etüd Şube Müdürü olarak başlayan bürokrasi hayatına daha üst kademe görevlerde bulunarak devam etti. 2005 yılında Pakistan depremi sonrasında Başbakan adına Başbakanlık Koordinatörü olarak deprem bölgesinde görev yaptı. Kurucusu olduğu Geolimit Mühendislik A.Ş’ de Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatında yer edinmesinin yanısıra siyasi hayatına İyi Parti Kurucular Kurul Üyesi, İyi Parti Kurucu Ankara İl Başkanı olmak üzere birçok görev üstlendi. 8 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da büyük değişimlere imza atan Sayın Mansur Yavaş ile çalışmaya başladı.

T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde sırasıyla;

• ABB Belko Genel Müdürü
• ABB Portaş Genel Müdürü
• ABB Portaş Yönetim Kurulu Başkanı
• ABB Başdanışman
• Aski Spor Asbaşkanı
• Fomget Kadın Futbol Takımı Asbaşkanı
görevlerinde bulundu.
En son olarak mevcut görevlerinden istifa ederek CHP’ye üye olan Özarslan, CHP Keçiören Belediye Başkan adaylığı görevini üstlenmiş ve girdiği seçimi kazanarak Keçiören Belediye Başkanı olmuştur.