Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna Katıldı

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile Pakistan Millî Günü resepsiyonuna katıldı.

Millî Savunma Bakanı Yaşar

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna Katıldı

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna KatıldıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna KatıldıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna KatıldıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna KatıldıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna KatıldıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna KatıldıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna KatıldıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna KatıldıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna KatıldıMillî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pakistan Millî Günü Resepsiyonuna Katıldı

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile Pakistan Millî Günü resepsiyonuna katıldı. Resepsiyonda bir konuşma yapan Bakan Yaşar Güler şunları söyledi:

PAKİSTAN’IN ETKİNLİĞİ BİZLERİ MEMNUN ETMEKTEDİR

“Mübarek Ramazan ayında, Pakistan Millî Günü vesilesiyle düzenlenen resepsiyonda sizlerle birlikte bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Dost ve kardeş ülke Pakistan’ın Millî Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Sizlerin şahsında değerli kardeş Pakistan halkına da selamlarımı gönderiyor, saygılarımı sunuyorum. Bu vesileyle sizlere, Sayın Cumhurbaşkanımızın da selamlarını iletiyorum. Sözlerimin başında, Pakistan’ın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna cesaretle mücadele eden Pakistan’ın aziz şehitlerini ve kahraman gazilerini saygıyla yâd ediyorum.

Pakistan, bölgesinde ve dünyada stratejik önemi yüksek bir ülkedir.

Özellikle son yıllarda her alanda gelişen ve güçlenen Pakistan, bölgesinde ve dünyada barış, istikrar ve güvenin tesisinde önemli bir rol üstlenmektedir. Pakistan’ın bu etkinliği, Türkiye olarak bizleri de ziyadesiyle memnun etmektedir. Zira Türk milletinin gönlünde Pakistanlılar her zaman müstesna bir yere sahiptir ve böyle olmaya da devam edecektir.

Nitekim Türkiye ve Pakistan arasında, tarihten gelen köklü dostluk ve kardeşlik ilişkileri, ortak değerler ve sarsılmaz bağlar bulunmaktadır.
Geçmişten bugüne intikal eden bu bağlar, bugün ülkelerimiz arasındaki çok yönlü iş birliği ve üst düzey ilişkilere zemin hazırlarken; ortak geleceğimize de yön vermektedir.

Bizler, en zor zamanlarda birbirine destek vermiş, sevinçleri ve üzüntüleri paylaşmış ve ortak idealleri güçlü bir şekilde benimsemiş iki ülkeyiz. Maruz kaldığımız elem verici hadiseler ve doğal afetler karşısında iki ülkenin birbirinin yardımına koşması ülkelerimiz arasındaki birlikteliğin ne denli güçlü olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

DOST VE KARDEŞLİĞİMİZİN GÜÇLÜ ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUZ

Dost ve kardeş ülke Pakistan’ı uluslararası ilişkilerde en güvenilir ortaklarımızdan görüyor, ikili ilişkilerimizin her alanda mükemmel seviyede olmasına önem veriyoruz.
Son yıllarda artan bir ivmeyle gelişen ilişkilerimizi, daha büyük ve kapsamlı iş birlikleri ile güçlendirme azim ve kararlılığını taşıyoruz.

 

Bunların başında da askerî iş birliği ve savunma sanayisi gelmektedir. Özellikle savunma sanayisi alanında hayata geçirdiğimiz projelerin ortaya koymuş olduğu yüksek sinerji ve tecrübe paylaşımı, yeni ve kapsamlı iş birliklerine de kapı açmaktadır.

Birbirimize olan güvenimiz ve desteğimiz, bundan sonra da iş birliğimizin katlanarak artması için en büyük teminattır.

 

Pakistan’la olan güçlü bağlarımızı geliştirmekte, bölgesel ve küresel barış ve istikrar için birlikte hareket etmekte kararlıyız. Türkiye-Pakistan arasındaki dost ve kardeşliğin ezelden ebede güçlü bir şekilde devam edeceğine yürekten inanıyoruz.

 

Bu vesileyle, dost ve kardeş Pakistan’ın Millî Günü’nü bir kez daha kutluyor; yarın idrak edeceğimiz mübarek Kadir Gece’nizi tebrik ediyor, Ramazan Bayramı’nızı da şimdiden kutluyorum. Sizleri bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlıyorum. İyi akşamlar…

Pakistan Zindebâd, Türkiye-Pakistan BahaiçaraZindebâd. (Yaşasın Pakistan, Yaşasın Türkiye-Pakistan kardeşliği).”