31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 57,26 gibi bir sonuçla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mimar Ferdi Zeyrek, mazbatasını aldıktan sonra görevi eski Başkan Cengiz Ergün’den devraldı. İlk mesajında kendisine oy veren ve vermeyen tüm Manisalılara teşekkür ederek başlayan Başkan Zeyrek, “
![Mimar Ferdi Zeyrek, mazbatasını aldıktan sonra görevi eski Başkan Cengiz Ergün’den devraldı. 13 8](https://baskentpostasi.com/wp-content/uploads/2024/04/8.jpeg)
Bundan sonraki yapacağımız hizmetlerde, atacağımız her imzada 1,5 milyon kişi
yi, tüyü bitmemiş yetimin hakkını gözeterek ve onların vebalini taşıyarak hizmet edeceğime ve bunun altına bu şekilde imza atacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
![Mimar Ferdi Zeyrek, mazbatasını aldıktan sonra görevi eski Başkan Cengiz Ergün’den devraldı. 14 3 1 scaled](https://baskentpostasi.com/wp-content/uploads/2024/04/3-1-scaled.jpg)
![Mimar Ferdi Zeyrek, mazbatasını aldıktan sonra görevi eski Başkan Cengiz Ergün’den devraldı. 15 4 scaled](https://baskentpostasi.com/wp-content/uploads/2024/04/4-scaled.jpg)
“Herkese eşitliği getirecek bir anlayış”
Başkan Zeyrek’i tebrik ederek, başarı dileklerini ileten Cengiz Ergün, koltuğu devretti. İlk mesajını kamuoyuyla paylaşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, “Bize oy atan ve atmayan herkese eşitliği getirecek ve herkesin derdini dinleyecek, herkesin derdine derman olmaya çalışacak bir Ferdi Zeyrek göreceksiniz 5 yıl boyunca. 5 yıl boyunca Manisa Büyükşehir Belediyesinin kapıları Manisa’mda yaşayan herkese açık olacak ve bu kapıdan giren, derdini anlatan herkese de yetebilecek ekibe ve hizmet aşkına sahip olan biriyim. 74 yıllık bir hayaldi. Bu hayalimi partim adına gerçekleştirmenin vermiş olduğu onur ve gururu içerisindeyim. Sayın Genel Başkanımın bize vermiş olduğu bu zorlu görevi, O’nun da yüzünü yere eğdirmeden Manisa Büyükşehir Belediyesine Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını taşımak ayrıca gurur vermekte” dedi.
“Ulaşılabilir bir belediye başkanı olduğumuzu göreceksiniz”
Tüm Manisalılara teşekkür ederek sözlerini noktalayan Başkan Zeyrek, şunları söyledi: “Bundan sonraki yapacağımız hizmetlerde, atacağımız her imzada 1,5 milyon kişiyi, tüyü bitmemiş yetimin hakkını gözeterek ve onların vebalini taşıyarak hizmet edeceğime ve bunun altına bu şekilde imza atacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. İlerleyen günlerde şeffaf bir belediyeciliği göreceksiniz Manisa’mda. Artık sitemizden bütün her şeyi, her ay nasıl kontrat edildiğini, ulaşılabilir bir belediye başkanı olduğumuzu göreceksiniz. Bizi destekleyen tüm hemşehrilerime ve bize destek vermese de gönlü bizimle olan tüm hemşehrilerime tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.”
Konuşmaların ardından alkışlarla koltuğu devralan Başkan Zeyrek, eski Başkan Cengiz Ergün’ü de çiçekle uğurladı.