Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MİNİK ÖĞRENCİLERDE OKUMA HEYECANI

Gülveren Şehit Umut Coşkun İlkokulu’nda okuma bayramı gösterisi yapıldı.

Gülveren Şehit Umut Coşkun

MAMAK Gülveren Şehit Umut Coşkun İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri için “OKUMA BAYRAMI “düzenlendi.Yoğun geçen eğitim ve öğretim dönemin ardından; Okul Müdürü,Müdür yardımcıları ve 1/A sınıf Öğretmeni Müzeyyen TOKATÇI, düzenledikleri”Okuma-Yazma Bayram Etkinliği”okulun içinde bulunan konferans salonunda, sahneye konuldu.f5654860 c34c 4239 b598 82c59f7fd500

  Minik öğrenci ve öğrenci Velilerine düzenlenen etkinlikte;saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.Sınıf öğretmeni ve öğrencileri,salonda bulunan davetlileri selamladılar.
   OKUMA BAYRAMI etkiniğinde; Öğrencilerden ;Elif Ada Karaüzümcü ve Hayati Mert Ünsal,sunucu görevini yaparken, İstiklal Marşı şiirini okuması için sahneye, Ali Tuğra Aktepe’yi davet ettiler.İstiklal Marşı şiirinin okunmasının ardından,Defne Aslan,küçük bir bale gösteriminde bulundu.
   Okuma-Yazma Bayramı etkinliğinde,1974,1975,1976,1977,1978 yıllarında gösterime giren ve büyük izlenme rekoru kıran “Hababam Sınıfı” filminin karekterleri rolünü üstlenen minik öğrenciler, kendi bayramlarında sahne aldılar.
   Yıllarca Televizyonlar da izlediğimiz ve yeni nesilin de izlediği”Hababam Sınıfı” filminde rol alan Adile Naşit (Hafize Ana) rolünü üstlenen Damla Özdemir,elindeki zili sallayarak;”Hahahaa hadi minikler”diyerek sahneye çıktı. İnek Şaban(Kemal Sunal) rolüyle Seyit Can Çalışkan,sahnede ardarda gülmesiyle,bütün izleyicileri güldürdü. “Son verdim Kalbimin İşine”şarkısı ile sahnede yer alan (Seyyal Taner) rolünü üstlenen Beste Nalcı,ritmik hareketleriyle, velilerin ve sevenlerinin ilgi noktası olurken büyük alkış aldı. Öğrencilere, öğretmenleri Müzeyyen Tokatçı’nın uzattığı kavanoz içinde bulunan okuma kartları okutuldu.Bu güzel etkinlk”Artık Okuyorum,Yazıyorum”yazılı Madalyaların öğrencilere verilmesinin ardından,Okul yöneticileri,öğretmen,öğrenci,veli ve davetlilerin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
93e875ab 5fb8 4a51 a12c a9287ce38f1b 2