Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Muhittin Özaşkın Kimdir? Hayatı, Biyografisi

Muhittin Özaşkın kimdir? Şuhut Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın’ın hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografisi.

Muhittin Özaşkın kimdir? Şuhut

Muhittin Özaşkın kimdir? Şuhut Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın’ın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

Muhittin Özaşkın Kimdir?

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Balçıkhisar kasabasında 21.04.1956 tarihinde doğmuştur.

İlk ve orta öğrenimini Şuhut’ta Lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlamıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden Tarih Anabilim Dalında Yüksek lisans derecesi almıştır. Gençliğinden itibaren farklı spor dallarıyla ile profesyonel anlamda ilgilenmiş, Şuhut Spor ’da futbol kariyeriyle başlayan sportif hayatı, voleybol, masa tenisi ve bilardo gibi çeşitli branşlarda dereceler alarak devam etmiştir. İyi derecede Osmanlıca ve Arapça, orta düzeyde Fransızca bilmektedir.

Öğretmenlik meslek hayatı Şuhut’ta başlamış sonrasında Isparta, Kastamonu ve Afyonkarahisar’da devam etmiştir. Devlet okullarında öğretmenlik ve idarecilik kademelerinde bulunmuş ve özel okullarda koordinatör müdür olarak görev yapmıştır. Mesleki Kariyerinin büyük bölümünü idarecilik yaparak geçirdiği için idarecilik konusunda deneyim sahibidir. Şuhut’un mevcut durumu, geliştirilmesi gereken yönlerini tespit etme ve alınacak aksiyonları belirleme konusunda deneyimlerinin büyük bir katkısı olmuştur. Meslek hayatı boyunca insanları yakından tanıma fırsatı bulduğu için onların talepleri, beklentileri ve geleceklerini inşa etmeleri hususlarına oldukça aşinadır. Liderlik ve rehberlik hususunda günceli yakından takip etmektedir. 2024 Yerel Seçimlerinde şehrine hizmet için milletimizin teveccühüyle Şuhut Belediye Başkanı seçilmiştir.