Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mültecilerin gerçek hikâyelerinin yer aldığı, Rakel Sezer’in yazdığı Mülteci KarakargaYayınları’ndan çıktı.

Haberlere konu olmadıkça aklımıza

Haberlere konu olmadıkça aklımıza gelmese de dünyanın pek çok ülkesinde sessiz sedasız süregelen bir mücadele var; mültecilerin yaşam mücadelesi… Rakel Sezer bu mücadeleye yakından tanıklık etmiş bir isim olarak çoğumuz için yalnızca belli görüntülerden ibaret olan mültecilerin yaşamlarına bizleri ortak ediyor. Kendi ülkelerinde yaşamlarını sürdüremeyecek hale gelen ve yalnızca bir umuda tutunarak yeni bir yaşam kurmaya çalışan mültecilerin gerçek hikâyelerinin yer aldığı, Rakel Sezer’in yazdığı Mülteci Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

 

Arka kapak yazısı:

– Bir Aktivistin Mülteci Kampı Tanıklıkları –

“Arkadaşlarımdan ve komşulardan topladığım iki büyük bavul dolusu kıyafet, bağış için topladığım bir miktar para ile İstanbul’dan Çeşme’ye, oradan da bir feribotla Sakız Adası’na geçtim. Amacım sadece orada olmak ve elimden gelen desteği verebilmekti, bu yolculuğun beni kimlere ulaştıracağını, hangi köprüleri kuracağını bilmeden…”

Bu tarihten sonra Sakız Adası’nda mültecilere yardım eli uzatan bir sivil toplum örgütünde gönüllü olarak çalışmaya başladı Rakel Sezer. Tüm bu süreçte tanık oldukları, televizyonlarda ve gazetelerde gördüklerimize hiç benzemiyordu…

Rakel Sezer, birçoğu hayatını tehlikeye atarak Yunanistan adalarına, Avrupa’nın kapısına sığınmış mültecileri birer sayı olmaktan çıkarıyor. Hiç olmadığı kadar içeriden ve son derece canlı hikâyeler bunlar. Kendinizi yazarın hayatına değdiği ve onun hayatına değen herkesle tek tek tanışmış; yaşadıkları zorluklara, umut ve mutluluk anlarına, özlemlerine ve hayal kırıklıklarına tanık olmuş gibi hissedeceksiniz.

 

Yazar hakkında:

Rakel Sezer, 1994 yılında NewYork’ta Hofstra Üniversitesi’nde Biyoloji lisansını aldıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Çevre Bilimleri Ensititüsünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1996 yılında bir Alman ilaç fabrikasının Kalite Güvence Bölümünde işe başlayıp 10 yıl çalışmıştır. Daha sonra klinik araştımalar alanına geçip bir Amerikan klinik araştırmalar firmasında ilaç araştırma geliştirme alanında çeşitli poziyonlarda profesyonel faaliyetlerini sürdürmüştür. Halen aynı firmada Klinik Araştırmalar Kalite Müdürü poziyonunda iş hayatına devam etmektedir.

 

Eser Adı: Mülteci

Yazar Adı : Rakel Sezer

Yayınevi : Karakarga Yayınları

Türü : Araştırma / Sosyoloji

Sayfa Sayısı: 104