Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Münür Şahin Kimdir?

Münür Şahin kimdir? Bilecik / Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi.

Münür Şahin kimdir? Bilecik

Münür Şahin kimdir? Bilecik / Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı. Münür Şahin özgeçmiş.

Münür Şahin Kimdir?

1956 yılı Osmaneli doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Osmaneli’de, liseyi Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi fen bölümünde tamamladı. Daha sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden birincilikle mezun oldu. Yine aynı üniversitede Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı.

1976 yılından bu yana iş hayatının içerisinde bulunan Münür ŞAHİN, 21 yıl Koç grubunda üst düzey yöneticilik yaptı. 2001 yılında kendi işini kurmak üzere emekli oldu ve Bilecik’te tek Yeminli Mali Müşavir olarak iş hayatına devam etti. Uluslararası bağımsız denetim yetkisine sahip olan Münür ŞAHİN, Bilecik’te Organize Sanayi Bölgelerinin ve Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurumlar vergisinin ilk sırasında yer alan şirketlerin denetim ve danışmanlığını yaptı. Gelir vergisi sıralamalarında her dönemde üst sıralarda yer aldı.

İş hayatının yanı sıra spor faaliyetleri ile de yakından ilgilendi. Uzun yıllar Osmanelispor, Söğütspor, Bilecik İl Karması ve Üniversite takımında aktif olarak futbol oynadı. Osmanelispor’da dokuz yıl kulüp başkanlığı yaptı ve başkanlığı döneminde Osmanelispor’a sekiz yıl şampiyonluk yaşattı. Osmaneli’de altyapıya ve tesisleşmeye büyük önem vererek,Futbol sahası,halı saha, tenis kortları,idari bina, lokal, çay bahçeleri, saha çimlendirme ve aydınlatma gibi faaliyetler için finansman sağladı.Tüm spor branşlarında gençlerin spor yapmasını hedefledi.Kendiside gençlere örnek olmak İçin Futbol ve tenis oynamaya devam ediyor.

İşi gereği İtalya, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Vatikan,Bulgaristan,Yunanistan,Suudi Arabistan,Suriye ve Irak gibi ülkelerde bulundu.Ayrıca üniversiteler ile her zaman işbirliği içinde bulunarak, projelerde bilimsellikle uygulamayı birlikte yürütmeye özen gösterdi.

30.03.2014 yerel seçimlerinde Osmaneli Ak Parti Belediye Başkanı olan Münür ŞAHİN, 2019 yerel seçimlerinide kazanarak 2.dönem olarak belediye başkanlığını sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.