Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MURAT BALABAN KİMDİR? 

07Haber.com

07Haber.com

MURAT BALABAN KİMDİR?

1969 yılında Yozgat-Sorgun’da dünyaya gelen Murat Balaban,çocuk yaşlarda bağlamayla tanışıp özel günlerde şarkı söylemeye başladı.Sonraki yıllarda beste yapmayada başlayan Balaban’ın birçok eserini farklı Sanatçılar seslendirdi.

Ünlü gitarist Ayhan Günyıl ile tanıştıktan sonra müzik hayatına profesyonel anlamda yön vermiştir.

2007 yılında kendi bestelerinden oluşan “Pirinçtanem” isimli ilk albüm çalışması Ayhan Günyıl’ın yönetmenliğinde müzik severler ile buluştu.Yoğun ilgi gören albümün çıkış şarkısı Pirinçtanem aylarca Kral Tv de ekranlarında yayınlanarak beğeni aldı.

2010 yılında Ayhan Günyıl’ın Yapımcı ve Prodüktör olarak imzası bulunan ve Ma Production müzik etiketi ile “Bambaşka” adlı 2.albüm çalışması ile Müzik raflarında yerini aldı.

Murat Balaban yurt içinde ve yurt dışında halen aktif olarak dinleyicisi ile buluşup konserler veriyor.

2013’te “Son Sözümsün” Albümü ve devamında gelen single çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Balaban’ın Müzik hayatında Ayhan Günyıl çok önemli bir yere sahiptir..

Son olarak “Gitmek Lazım” isimli duygusal single çalışmasında sözleri kendisine,müzik ve düzenlemesi Ayhan Günyıl’a imzası taşıyor. Ayhan Günyıl Yönetmenliğinde büyük bir ekip ile Şarkıya ait Klip Antalya’da çekilmiştir.