Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Murat Kurum: Hedefimiz İstanbul’un küresel sporun başkenti olması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener’i ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Olimpiyat Master Planı’nın yeniden elden geçirileceğini ifade eden Kurum, “Bizleri, Uluslararası Olimpiyat komitesinde de temsil eden başkanımızla birlikte olimpiyatlara ilişkin düşüncelerimizi, fikirlerimizi, önerilerimizi paylaştık. İstanbul’umuzda olimpiyatlara sporcu yetiştirme noktasında ilçe ilçe, mahalle mahalle nasıl yapılması gerektiğine vurgu yaptık. Bununla beraber gelen sporcularımızın ulaşım, konaklama, güvenlik, iletişim gibi kalıcı planlarının da olimpiyatlara göre nasıl yapılması gerektiğini istişare ettik.” şeklinde konuştu.


Hedef 2036

Murat Kurum, sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını belirterek, “Bu sene 2024 Paris Olimpiyatları yapılacak. Ülkemiz, Paris’te 10 farklı branşta yer almayı garantiledi. Biz bu branş sayılarını artırmak, İstanbul’umuzu daha fazla sporcumuzu olimpiyatlara gönderebilmek için bugün burada olduğu gibi çalışıyoruz. Biz sporun ve sporcunun her anında hep yanında olduk. Bu manada da hem yapmış olduğumuz görevlerde, hem de bundan önceki görevlerde; sporcular için en iyisini, en güzelini nasıl yapabiliriz anlayışı ile çalıştık. Tüm Türkiye’de UEFA standartlarına uyumlu tam 19 stadyumun yapımı noktasında, TOKİ Başkanlığımız eliyle bu inşaatları gerçekleştirdik. Hedefimiz, İstanbul’umuzu, ‘Küresel Sporun Başkenti’ yapmak. Göreve gelir gelmez de bu manada, 1 Nisan sabahı ‘Olimpik Şehir İstanbul için Hedef 2036’ diyeceğiz. Bu kapsamda 2036 Olimpiyatlarına ilişkin adımlarımızı hızlı bir şekilde atıp, olimpik bir şehir olacağız.” sözleri ile spor alanındaki hedeflerini açıkladı.