Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mustafa Sağyaşar’dan müzik ziyafeti

Başkan Yaşar, “Sanatın birleştirici gücüne ihtiyacımız var”

Başkan Yaşar, “Sanatın birleştirici

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ve Türk Sanat Müziği’nin yaşayan efsanesi Mustafa Sağyaşar Konseri ’ne ev sahipliği yaptı. Konseri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da izledi.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde unutulmaz bir gece yaşandı. Sahneye önce Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu çıktı. Birbirinden güzel eserleri seslendiren koro daha sonra yerini yaşayan efsane Mustafa Sağyaşar’a bıraktı. Sanat hayatında 68’inci yılını yaşayan, Türk sanat Müziği’nin en iyi erkek seslerinden olan Sağyaşar, kendisini dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

İzleyenler mest oldu

Karam, Nasıl Geçti Habersiz, Sevmekten Kim Usanır gibi bilinen birçok eseri seslendiren Sağyaşar, ilerleyen yaşına rağmen gösterdiği performansla takdir topladı.

Yaşar, ”Sanatın gücüne ihtiyacımız var”

Konser sonrası Sağyaşar’a çiçeğini takdim eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bize bu geceyi yaşattığınız için teşekkür ederiz. İçinde bulunduğumuz kompleks her yıl binlerce sanatsal etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Çünkü bizim toplum olarak sanata ve sanatçıya çok ihtiyacımız var. Sanatın birleştirici gücüne, estetiğe, inceliğe  ihtiyacımız var” diye konuştu.