Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Nazım Elmas Kimdir?

Nazım Elmas kimdir? Prof. Dr. Nazım ELMAS’ın hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. Nazım Elmas özgeçmiş.

Nazım Elmas kimdir? Prof.

Nazım Elmas (d. 5 Mart 1957, Yaykınlık Giresun) öğretim üyesi, siyasetçi ve TBMM 28. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun milletvekilidir.

1957 yılında Giresun’da doğan Prof. Dr. Nazım Elmas, 1980 yılında Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Liselerde edebiyat öğretmenliği yaptı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Cahit Zarifoğlu eserlerinin tematik incelenmesi konulu tezi ile 1992 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1993 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Giresun Eğitim Fakültesi’nde okutman olarak göreve başladı. 1997 yılında Mehmet Akif Ersoy sanatı sanat anlayışı üslubu tezi ile doktorasını tamamladı.

2003-2007 yılları arasında Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı ve bu görevi sırasında Milli Eğitim Bakanlığında Milli Eğitim Akademisi kanun tasarısı ve yapılandırılması ekibinde görev aldı. 2008 yılında yardımcı doçent, 2012 yılında doçent oldu. 2011 yılı Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığı görevlendirmesiyle Almanya’ya giderek İki yıl süreyle Berlin ve Leipzig’deki Türkoloji Enstitülerinde Türk Edebiyatı ve Türkçe dersleri verdi. 2017 yılında Profesör oldu daha sonra Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı oldu. Mart 2023 tarihinde milletvekili adayı olabilmek için dekanlık görevinden istifa etti. 14 Mayıs 2023 seçimlerine Giresun’dan Adalet ve Kalkınma Partisi 1. sıra milletvekili adayı oldu ve 28. dönem AK Parti Giresun milletvekili olarak meclise girdi. Dijital Mecralar Komisyonu’nda, Balıkçılık ve Su Ürünleri Meclis Araştırma Komisyonu’nda başkan vekili olarak görev aldı.

2018 yılında Türkiye Yazarlar Birliği Giresun Şube Başkanı seçilen Nazım Elmas evli ve dört çocuk babasıdır.