Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Nazlı Çelik Kimdir? Spiker Nazlı Çelik Biyografi – Kaç Yaşında? Boyu ve Kilosu

Nazlı Çelik kimdir? Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi. Star TV Ana Haber Sunucusu Nazlı Çelik’in hayatı.

Nazlı Çelik kimdir? Hakkında

Nazlı Çelik kimdir? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim? Annesi ve babası kim? Burcu, boyu, kilosu. Star TV Ana Haber Sunucusu Nazlı Çelik’in hayatı. Spiker Nazlı Çelik hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı. 

Adı ve soyadı: Ayşe Nazlı Çelik
Mesleği: Haber sunucusu.
Doğum tarihi: 20 Eylül 1977
Doğum yeri: İstanbul
Eşi: Serdar Bilgili (e. 2015–2015), Burak Öztarhan (e. 1999–2012)
Çocukları: Kayra Öztarhan
Eğitim: Emerson College
Babası ve annesi: Yücel Çelik, Semra Çelik
Kardeşleri: Gökhan Çelik

Nazlı Çelik Kimdir?

Nazlı Çelik haber sunucusudur. Tam adı Ayşe Nazlı Çelik’tir.

Spiker Nazlı Çelik, 20 Eylül 1977 tarihinde İstanbul’da doğdu. Doğuş Holding’in yöneticilerinden Yücel ve Semra Çelik’in kızıdır. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da, lise eğitimini ise İsviçre’de bir yatılı okulda tamamladı. ABD’nin Boston şehrinde Emerson College’da hem televizyon hem psikoloji alanında eğitim gördü. 1999 yılında Türkiye’ye döndü. NTV Haber’de polis adliye muhabirliği yaptı. 2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak Beyaz Saray ve Pentagon gezilerini içeren bir eğitim gördü. 2005 yılında Erdoğan Aktaş’la beraber Kenan Işık döneminde Star TV’ye geçti ve 2006 yılından beri Star Haber’i sunuyor. 2008 yılında Uğur Dündar’ın Star Haber’i sunduğu kısa zamanda muhabirlik yapmıştır. Ardından Murat Çelik Star TV’den ayrıldıktan sonra muhabirliği bıraktı ve Hafta Sonu Haberleri sundu. 2011 yılında Uğur Dündar, Star Haber’i bıraktıktan sonra hafta içi haberciliğine geri döndü.

2014 yılında güvenlik güçlerine taş atarken çekilen görüntüleriyle görüntülenen HDP milletvekili Aysel Tuğluk’u eleştirmiştir. 16 Mart 2016 tarihinde Mardin, Nusaybin’e gitti. Olayları yaşayarak anlattı. Bu olayların ardından Nisan’ın başında Hakkâri, Yüksekova’ya gitti. O bölgede yaşananları da haber yaptı. Yine Nazlı Çelik’e Hakkâri-Yüksekova’daki haberinden sonra Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan tepki göstermiş, Zeydan, Çelik’e “Kan üzerinden reyting” suçlamasında bulunmuş, Çelik, bu suçlamalara “Bu görüntüdeki yer, Hollywood’da film seti değil. Asker ve polisler de figüran değil. Çevredeki binaların üzerindeki delikler de matkap deliği değil. Onlarca şehidin verildiği, pek çok teröristin öldürüldüğü Yüksekova’nın ta kendisi.” diyerek cevap vermiştir.

Nazlı Çelik günümüzde Star TV’de Hafta İçi Ana Haber Bülteni’ni sunmaktadır.
Bu yazının hazırlandığı sırada Twittter hesabında 577 bin takipçisi, Instagram hesabında 680 bin takipçisi bulunmaktadır.

Evli mi?

1999 yılında Burak Öztarhan ile evlendi ve 2012 yılında boşandı. Ardından 14 Şubat 2015 tarihinde Serdar Bilgili ile Madrid’de evlenmiş 6 ay sonra boşanmıştır.

Burcu, Boyu Ve Kilosu

Nazlı Çelik Başak burcundandır. boyu ve kilosu hakkında internette kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Bazı kaynaklarda boyunun 1.60 metre civarında, kilosunun ise 55-60 kilogram arasında olduğu belirtilmektedir.

Ancak bu bilgiler resmi bir kaynaktan doğrulanmadığı için kesinlik taşımamaktadır.

Nazlı Çelik’in boyu ve kilosu hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi bir kaynak veya röportajı beklemek en doğrusu olacaktır.

Çalıştığı TV kanalları

2005-günümüz: Star TV
1999-2005: NTV

Programları

1999: Seçim 1999 (NTV) (Erdoğan Aktaş ile birlikte)
1999-2005: NTV Haber (NTV)
2002: Seçim 2002 (NTV) (Erdoğan Aktaş ile birlikte)
2004: Seçim 2004 (NTV) (Erdoğan Aktaş ve Bahar Feyzan ile birlikte)
2005-2006: Nazlı Öztarhan ile Gece Haberleri (Star TV)
2006: Kırmızı Koltuk (Star TV) (Erdoğan Aktaş ile birlikte)
2006-2008: Star TV Ana Haber Bülteni (Star TV)
2007: Türkiye’nin Seçimi 2007 (Star TV) (Erdoğan Aktaş ile birlikte)
2008-2011: Haftasonu Haberleri (Star TV)
2014: Nazlı Çelik ile Star’da Seçim 2014 (Star TV)
2017-günümüz: Star TV Ana Haber Bülteni (Star TV)

Nazlı Çelik’in TEDxMETU Ankara sahnesinde yaptığı konuşma

 

Ülkemizin önde gelen haber sunucularından Nazlı Çelik, ”Yarım Kalan Hayatlar” başlıklı konuşmasıyla TEDxMETUAnkara sahnesinde. “Ya yaptığın işi seveceksin, ya sevdiğin işi yapacaksın.” sözleriyle konuşmasına başlayan Çelik, iş hayatının iz bırakan anılarını çarpıcı bir şekilde anlatıyor. Lise eğitimini İsviçre’de tamamladıktan sonra Amerika’nın Boston şehrindeki Emerson College’da Televizyon-Video ve Psikoloji bölümlerinde çift anadal yaptı. 1999’da Türkiye’ye dönerek NTV’de muhabir olarak göreve başlayan Nazlı Çelik, 2002 yılında Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın davetlisi olarak Beyaz Saray ve Pentagon gezilerini de içeren “Televizyon Gazeteciliği” programını tamamladı. 2005 yılında Star TV’ye geçtikten sonra aynı kurumda sırasıyla haber müdürü, haber koordinatörlüğü görevlerini üstlenen Çelik, 2011 yılından beri Star Ana Haber’i sunmakta ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.