Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

O İmza Senin Gitmen İçin Atıldı.

Tecrübeli ve deneyimli spor

Tecrübeli ve deneyimli spor yorumcusu ve köşe yazarlarından Ali Atan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi kaleme aldı. Atan, TFF’de erken seçim için imza veren kulüplerin başına gelen olayları detaylı bir şekilde anlattı.

Ali Atan yazısında, gelişmiş ülkelerde futbol federasyonlarının başında genellikle futbolun içinden gelen kişilerin olduğunu belirtirken, Türkiye’de durumun farklı olduğunu vurguladı. TFF’nin mevcut başkanının işini bilmediği gerekçesiyle çeşitli kulüplerin imza verdiğini ifade eden Atan, Çorum FK’nın da bu kulüpler arasında yer aldığını söyledi.

Atan, “Gelişmiş ülkelerde futbolun başında futbolun içinden gelenler var. Bizim ülkemizde futbolumuzun başında kim var? Otobüscü, özel hastaneci, tüpcü, ayakkabıcı, elbiseci… Türkiye Futbol Federasyonu’nun 18 Temmuz olarak belirlediği başkanlık seçimlerinin erkene çekilmesi için çeşitli kulüpler imza vermişti. Bu kulüplerden biri de Çorum FK. Peki, bu imzalar neden verildi? TFF’nin mevcut başkanı işi bilmediği için,” dedi.

Kaleme aldığı Yazıda, imza atan kulüplerin başına gelen operasyonlardan bahsedildi. Çorum FK Başkanı Oğuzhan Yalçın’ın tüm baskılara rağmen imzasını geri çekmediğini ve kulübün bu süreçte çeşitli zorluklarla karşılaştığını belirten Atan, “Doğrandılar… Kulüp Başkanı Oğuzhan Yalçın, bütün baskılara rağmen imzasını çekmedi. Çünkü bir şeye siyah dediyse, ona beyaz dedirtemezsiniz,” ifadelerini kullandı.

Atan, TFF’nin mevcut başkanından memnun olmayan birçok kulübün olduğunu ve imza vermeyen kulüplerin olası sonuçlardan korktukları için bu kararı aldıklarını belirtti. “TFF’nin mevcut başkanı, o imza senin gitmen için atıldı. Sen, koltuğun için bizim finalimizi yedin. 18 Temmuz inşallah senin sonun olur,” diyerek yazısını sonlandırdı.

Kadir’inki Küçükmüş?
Ahlatcı Çorum FK, Bodrum ile oynadığı iki ayaklı maçta hakem kararlarından dolayı büyük hayal kırıklığı yaşadı.
Spor köşe yazarı Ali Atan, maçlarda görev alan hakemlerin tutumunu eleştirdi.
İlk maçın hakemi Kadir Sağlam ve ikinci maçın hakemi Zorbay Küçük’ün kararlarından dolayı Çorum FK’nın mağdur olduğunu belirten Atan, bu hakemlerin operasyonun birer parçası olduğunu ifade etti.
Atan, “Birisi taç atışından gol yememize neden oldu. Diğeri ise, buz gibi golümüzü vermedi. Daha birçok saçma karar.
Dünyada hakemlik kadar kebap bir iş yok. Tek savunma şekliyle her şeyden kurtuluyorlar: ‘Öyle gördüm’,” dedi.
Atan, hakemlerin yanlış kararlarının koca bir şehrin hayallerini yıktığını belirterek, “Koca bir şehrin hayallerini yıkan bu iki muhtereme bir şeyler söylemek isterim. Nokta, nokta… Ben de fotoğraflarınıza bakınca öyle gördüm. Yakından canlı görünce nasıllar mı? Dedim ya işte. Nokta, nokta… Nereden ve nasıl bakarsam bakayım. Öyle gördüm,” ifadelerini kullandı.

Atan, Çorum FK’nın başına gelenlerin nedenini anlatırken, bu süreçte Başkan Oğuzhan Yalçın’ın büyük bir başarı elde ettiğini ve bu başarının mimarı olduğunu vurguladı. “Gelinen noktada finali resmen elinden alınmış bir kulüp başkanı kendisi. Kim bilir belki de şampiyonluğuna çöküldü?” dedi.