Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÖZHASEKİ: ANKARA’DA HERKESİN SÖZ SÖYLEME HAKKI VAR

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki, AK Parti Sincan İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen Vefa Toplantısı’na katıldı.

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir

Toplantı sırasında yaptığı konuşmada, Ankara’nın 80 vilayetten gelen farklı bir şehir olduğunu dile getiren Özhaseki, “Böyle bir kentte herkesin söz söylemeye hakkı var.” ifadesini kullandı. 

Özhaseki, projelerini hazırlarken önceliği, kadınlara, gençlere ve çocuklara verdiklerini vurguladı. “Beni en heyecanlandıran projeler raylı sistemler değil.” diyen Özhaseki şunları söyledi:

“Kadınlarımızı, gençlerimizi önceleyerek, ihtiyaç duyulan ne varsa, çevreci projeler hazırladık. Yeşile ağırlık veren, akıllı şehir konseptine uygun projeler yapmaya çalıştık. Mesela Kültür Yolu Projesi hazırladık, bu yol üzerinde 411 tane tescilli eser var.”
Çocuk Köyü Projesi hazırladık. Evden dışarı çıkarmadan büyüttüğümüz çocuklarımızı, hayata hazırlayacak ne varsa orada göreceksiniz. Arkadaşlık kuracağı, bilim merkezinde deneyler yapacağı ortamlar hazırladık.
“Üniversite gençliğimiz için çay -çorba- çamaşır’ diye bir şey geliştirdik. Üniversitelerin gösterdikleri yerlere çamaşır makineleri koyacağız. Yavrumuz geldiğinde çamaşırını bırakacak, akşam tertemiz alacak. Bunlar en kolay projeler; ama benim de en çok keyif aldığım projeler. Raylı sistemleri anlatırken, bu kadar keyif almıyorum.”
LAİKLİK TEHLİKEYE Mİ DÜŞTÜ?
Konuşmasında başörtüsü nedeniyle Meclis’ten zorla çıkarılan Fazilet Partisi Milletvekili Merve Kavakçı’yı da hatırlatan Özhaseki şunları söyledi: “Meclis’te 100 kadar hanım kardeşimiz var. Yarısının başı açık, yarısının da kapalı. İnsanların tercihi konuşulacak bir şey değil. Şimdi, laiklik tehlikeye mi düştü? Cumhuriyet’e bir şey mi oldu? Hayır. Huzur geldi, barış geldi, kol kola giriyorlar. Olması gereken de bu değil mi? Bundan dolayı son derece mutluyum. Bunun için büyük bir mücadele verildi; ancak kötülerin eline geçerse emin olun yıkmak çok kolay. Bir anda yıkarlar, bir anda mahvederler. Bina yapmak 3 sene; ama yıkmak 3 gün.”