Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÖZHASEKİ’DEN MİNİBÜSÇÜ ESNAFINA BİRLİK MÜJDESİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’ne bağlı minibüsçü esnafıyla bir araya geldi. Kendisini sloganlarla karşılayan yüzlerce şoför vasıtasıyla Başkent’teki tüm minibüsçü esnafına seslenen Özhaseki, “Sizinle oturup, istişare edeceğiz ve rızanız olmayan hiçbir karar almayacağız.” dedi.

Dolmuşçuların ayakta yolcu alamaması konusuna da değinen Özhaseki’nin, “Otobüsler veya raylı sistemlerde de ayakta yolcu alınıyor. Ama onlara ceza kesilmiyor. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu çok takdir ettiğim bir kardeşim. Kendisi ile görüşeceğim, ikna etmeye çalışacağım ve bu sıkıntılara son vereceğiz. Hiç endişeniz olmasın.” sözleri salonda uzun süre alkış aldı.

SİZİN RIZANIZ OLMAYAN HİÇBİR KARAR ALMAYACAĞIZ

Başkent şehiriçi toplu taşımının bel kemiği araçlarından sayılan minibüsçü esnafıyla buluşan Özhaseki, şoförlere müjde dolu haberlerle seslendi.
Ankara trafiğine büyük rahatlık kazandıracak ulaşım projeleriyle şoför esnafından büyük övgü alan Özhaseki, bunun ardından da minibüsçülerin taleplerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
“Özel olarak dolmuşçu arkadaşlar ve şoför esnafıyla buluşmak istedim.” diyerek konuşmasını sürdüren Özhaseki, “Sizinle oturup görüşüp, hepinizin, tamamınızın rızasını almadan hiçbir şey yapmayacağım. Sizin rızanız olmadan hiçbir şey yapılmayacak, emin olabilirsiniz.” dedi.
Açıklamaları şoför esnafı tarafından uzun süre alkış alan Özhaseki, açıklamalarına, “Raylı sistemlerin çalışamadığı, otobüslerin giremediği dar sokakların olduğu yerlerde siz devreye giriyorsunuz. Oralarda siz inanları taşıyorsunuz. Siz kamu görevi görüyorsunuz. Allah işinizi rast getirsin.” diye konuştu.
Şoför esnafının rızası olmayan hiçbir karar alınmayacağına bir kez daha vurgu yapan Özhaseki, sözlerinin sonunda Gülbaba ve Güvenpark’taki inşaatların da bir an önce tamamlanıp, minibüsçü esnafının yeniden buralardan hareket etmesini sağlayacaklarını söyledi.