Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Pursaklar’ın Yıl Sonu Sergisinde El Emeği Göz Nuru Ürünler

PURSAKLAR BELEDİYESİ’NE BAĞLI HANIM EVLERİNDE HOBİ VE MESLEK KURSLARINA KATILAN KADINLARIN ÜRÜNLERİNİN YER ALDIĞI YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Bu haberin fotoğrafı yok

Pursaklar Belediyesi’ne bağlı Hanım Evlerinde hobi ve meslek kurslarına katılan kadınların ürünlerinin yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı.

Pursaklar Belediyesi’ne bağlı Hanım Evleri’ndeki çeşitli kurslara katılan yüzlerce kadının yaptığı el emeği göz nuru ürünler Pursaklar Yaşam Merkezi’nde sergilendi.

Yıl boyunca Hanım Evlerin kadınların kendi el emeğiyle ürettiği eserleri ve ürünleri değerlendirebileceği eğitimler verdiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile hanım evleri kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan serginin açılışını gerçekleştirdik. Yıl boyunca vermiş olduğumuz eğitimlerdeki asıl amacımız kursiyerlerimizin emeklerini, yeteneklerini ve sanatlarını ortaya çıkarmaktır. Bu sergimizde de gördüğümüz üzere kursiyerlerimizin aldıkları eğitimlerin hakkında fazlası ile veriyor olmaları büyük mutluluk verici. Emeklerini sanata dönüştüren kursiyerlerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ dedi,

Pursaklarda faaliyetlerine devam eden kurslarda üretilen harika ürünler kursiyerler tarafında ziyaretçilere tanıtıldı.Türk kadının el becerisi en güzel şekilde sergilendi.Ahşap oyma,seramik çiçek,dikiş.nakış.yağlı boya,karakalem resim çalışmaları,kağıt rolyef kursu,hat,teship gibi kursların ürettiği ürünlerden oluşan ürünler sevenleriyle buluştu.

AYLA TOKMAK /CUMHA HABER AJANSI