Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Rabbini tanımadığı için huzuru bulamayan tek kişiden bile kendimizi sorumlu hissetmeliyiz”

Antalya’da hizmet içi eğitim seminerinde din görevlilerine konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Mahallemizde Rabbini ve Peygamberini tanımadığı için yolunu ve huzuru bulamayan tek kişi varsa kendimizi bundan sorumlu hissetmeliyiz” dedi.

Antalya’da hizmet içi eğitim

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Antalya’da düzenlenen “Etkili Din Görevlisi, Etkin Din Hizmeti” başlıklı hizmet içi eğitim seminerinde din görevlilerine seslendi.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen seminerde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kur’an-ı Kerim’in ve sünnetinin insanlara anlatılmasının din görevlilerinin üzerinde bir emanet olduğunu ifade ederek, “Biz o emanete en güzel bir şekilde sarılmak zorundayız. Mihrab, minber, kürsü Peygamber makamıdır. O yüzden bu topluluk, milletin ve ümmetin umududur. Ümmet bizim hizmetlerimizi bekliyor” dedi.

Başkan Erbaş camilerin birer mektep haline getirilmesinin önemine işaret ederek, “Cami dersleriyle, camilerde Kur’an öğretimiyle kalbi camilere bağlı çocuklar, gençler yetiştirilir. Camiler onun için çok önemli, hepiniz sadece imamlık yapmıyorsunuz, her biriniz aynı zamanda muallimsiniz, onun için diyorum ki bunun idrakinde olalım” diye konuştu.

“Önceliğimiz adaletin, merhametin ve güzel ahlakın yaygınlaşmasıdır”

 “Önceliğimiz Rabbimize, milletimize ve insanlara karşı sorumluluğumuzdur, kulluğumuzdur, inancınızdır” diyen Başkan Erbaş, şöyle devam etti:

“Önceliğimiz insanlığın huzurudur, adaletin, merhametin, güzel ahlakın yaygınlaşmasıdır. Bu şuur ve gaye, çalışmalarımızı, kazancımızı, hayatımızı bereketli kılacaktır. Derdimiz insanlığın derdidir. Bugün mahallemizde, şehrimizde, bölgemizde, ülkemizde Rabbini ve Peygamberini tanımadığı için yolunu ve huzuru bulamayan tek kişi varsa kendimizi bundan sorumlu hissetmek zorundayız.”

Diyanet İşleri Başkanlığının başlatmış olduğu “Gençliğe Değer Projesini anlatan Başkan Erbaş, “Her görevlimize 10 gencimizi emanet ediyoruz. Hocamız, bir yıl boyunca bu gençlerimizin temel dini bilgileriyle, ahlaki davranışlarıyla ilgilenecek. Gençlerimizin kalbinde inancının daim olması, ibadetlere alışması için buna ihtiyacımız var, bunu biz yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Erbaş, nerede görev yaparsa yapsın din görevlilerinin insanları ırkçılık ve mezhepçilik fitnesinden uzaklaştırmak için çalışması gerektiğinin vurgulayarak, “Müslümanların düşmanları, bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor. Çeşitli örgütler kurduruyorlar, bu örgütler kan akıtıyor. Öldüren de ölen de ‘Allahuekber’ diyor. Bu fitneden dünyayı biz kurtaracağız. Vazifemizi küçümsememeliyiz. Dünyada vazifesi en büyük, en ağır ve en mukaddes olan bir topluluğuz” şeklinde konuştu.

 

“FETÖ ve DEAŞ raporlarını vatandaşımıza ulaştırıyoruz, bilsinler nasıl bu hale gelmişler”