Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sait Çamlıca: Teknolojiyi Müslümanca Kullanın!

Eğitimci Yazar Sait Çamlıca, Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle ‘Teknoloji Kuşatmasında Gençlik’ söyleşisi yaptı.

Eğitimci Yazar Sait Çamlıca,

Haber: Ziya Gündüz 

Hem okul hayatına hem hayat okuluna dair nasihatlarda bulunan yazar Sait Çamlıca konferansta gençlere ‘Gençlik, hayatın en büyük fırsatları ve en büyük tuzakları ile doludur. Fırsatları değerlendirin, tuzaklardan kendinizi koruyun’ dedi.

Fırsat ve tuzaklar arasında bu yolculuğu yaparken Aileniz, okul ve öğretmenleriniz size yol arkadaşlığı yapar ve yol gösterir. Unutmayın ki bu yolu yürüyecek olan sizlersiniz.

TEKNOLOJİYE HAKİM OLUN MAHKUM OLMAYIN

Konuşmasına ‘Teknolojiye hakim olun mahkum olmayın’ diyerek devam eden Sait Çamlıca, Teknolojinin büyük bir nimet ve fırsat olduğunu, bu fırsatı doğru değerlendiremeyen ve eğlenmek için vakit geçirenlerin teknolojiye mahkum olacağını dile getirdi. Bilgisayar başında ders dinlemek ile saatlerce oyun oynamak arasında tercih yapmak zorunda kaldığında, oyun ve eğlencelerden kendisini kurtaramayan gençlerin, kaçırılan fırsatların bedelini çok ağır ödeyeceğini belirtti.

Teknolojiye mahkum olmaktan kurtulmanın yolunun ‘İrade’ Eğitiminden geçtiğini vurgulayan Sait Çamlıca, en başarılı öğrencinin de 24 saati var en başarısız olan öğrencinin de 24 saati var. 24 saat 86.400 saniye yapar. Her saatin, her günün kıymetli olduğu hayat yolculuğunda, zamanının önemli bir kısmını bilgisayar ve telefon oyunlarıyla geçirenlerin başkalarını suçlamaya hakkı yoktur diyerek öğrencilere zamanı değerlendirmenin kıymetini hatırlattı.

 

2

SAİT ÇAMLICA KİMDİR?

Eğitimci ve yazar olan Sait Çamlıca 1974 Almanya doğumludur. Sait Çamlıca, ilkokulu Almanya’da orta ve lise eğitimini memleketi Tokat’ın Turhal ilçesinde tamamlamıştır. 49 yaşında olan Sait Çamlıca üniversiteyi 2000 yılında bitirmiştir. Ardından devlet kurumlarında ve özel sektörde 8 yıl öğretmenlik yapmıştır. Sait Çamlıca ilk kitabını 2006 yılında çıkarttı. Sait Çamlıca genel olarak eğitim kitapları yazarıdır ve eğitimle ilgili konferanslar vermektedir.

Yayınlanmış kitapları başlıca şunlardır:

Teknoloji Kuşatmasında Geleceğimiz

Mahallenin Kaderini Değiştiren İmamlar

Kur’an Alfabesi mi, Ahlakı mı?

Paralel Gider Meridyen Gelir

Teknoloji Çağında Cemaatlerin Bağlama Problemi

Stresli İman

Gençlik Hazinesi

Peygamberimizi Çağa Taşımak

Çocuk Aile Medya ve Şiddet

Öğretmen Tohumda Ormanı Görmeli

Doğurmak Annelik Doyurmak Babalık Değildir

Oku! Düşün! Uyan

Çocuk Eğitiminde 33 Hata

Çocuklar Ayak İzlerinizi Takip Eder

Okuyorum O Halde Varım!

Allah Çocuk Yakmaz

Gençliğin İmanını Hurafelerle Çaldılar

Menüden Din Seçin

Din Tartışmaları ve Gençlik

 

sait camlica